Menu

Karaluchy pod poduchy. Nieproszeni goście w naszych domach – wykład rodzinny

Karaluchy pod poduchy. Nieproszeni goście w naszych domach – wykład rodzinny

Przed nami kolejne weekendowe spotkanie z Łukaszem Iwaniukiem, który opowiada najmłodszym o nie-ludzkich mieszkańcach Wrocławia. Tym razem odkrywać będziemy świat lokatorów nie posiadających meldunku!

Domy, blokowiska, mieszkania – to od wieków miejsce zamieszkania nie tylko rodzin ludzkich. Istnieje też mnóstwo lokatorów bez meldunku! To choćby karaczany (karaluchy, prusaki, przybyszki i inne), rybiki cukrowe, muchy, mrówki faraona, pluskwy, szczury śniade i wędrowne, myszy domowe i polne, zębiełki, pająki, a na zewnątrz, w szczelinach ścian – gołębie, jaskółki, jerzyki, wróble, nietoperze. W naszych piwnicach zimują czasem ropuchy i żaby!

Skąd się wzięli nieproszeni goście w naszych domach? Dlaczego pojawiają się i znikają? Jak im się z nami współzamieszkuje? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poszukamy podczas listopadowego wykładu!

Do udziału w spotkaniu zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat wraz z opiekunami. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zakupić bilet w cenie 10 zł (wejście dla jednego dziecka oraz opiekunów). Sprzedaż odbywa się tylko online TUTAJ

Do udziału w wykładzie zapraszamy dzieci w wieku 8-13 lat wraz z opiekunami. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy zakupić bilet w cenie 10 zł (wejście dla jednego dziecka oraz opiekunów). 

O dzikich lokatorach opowie Łukasz Iwaniuk – biolog–zoolog–chiropterolog (badacz nietoperzy). Absolwent Zakładu Ekologii Ptaków na UWr, nauczyciel i wychowawca (V LO i ASP „Jaskółka”, dawniej przez wiele lat w XII LO) oraz edukator. Autor kilku publikacji naukowych i popularno-naukowych poświęconych ochronie przyrody.

Do zobaczenia!
Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.