Menu

Klub Kamienicy: Sekretne znaleziska – wykład Filipa Heliasza

Klub Kamienicy: Sekretne znaleziska – wykład Filipa Heliasza

Nadodrze kamienicami stoi! Klub Kamienicy to seria spotkań, podczas których będziemy odkrywać wyjątkowy charakter tego typu architektury. Zajrzymy też do kamienicznych wnętrz. Do udziału w spotkaniach zapraszamy wszystkich, którym bliskie są kamienice, mieszkańców i mieszkanki kamienicznych wnętrz, a także osoby marzące o własnym kamienicznym M.

Podczas kolejnego spotkania Filip Heliasz odkryje przed nami przebijające polichromie w sieniach i klatkach schodowych, oraz inne zachowane detale, takie jak unikatowi producenci schodów. Jednak to, na co szczególnie chce się skupić, to malarstwo – sekretne obrazy, które ujawniają historię i duszę tych niezwykłych budynków.

Spotkanie poprowadzi Filip Heliasz, absolwent zarządzania na WSB, ale nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Zamiast tego zajmuje się renowacją zabytków, a w ramach hobby prowadzi od 2020 fanpage „Wrocław – Inwestycje budowlane”. Pasjonuje się architekturą i urbanistyką, a w szczególności architekturą Wrocławia. W ramach swojego hobby organizuje również spacery po wrocławskich kamienicach i pokazuje zainteresowanym ich nieodkryte skarby – głównie przegapiane zazwyczaj detale elewacji i bogato zdobione sienie i klatki schodowe. Dużą popularność fanpage’a sprawiła, że od jakiegoś czasu wypowiada się również na temat zabytkowych kamienic w lokalnych mediach.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.