Menu

Klub Kamienicy: Stolarstwo Budowlane – wykład Wiktora Jackiewicza

Klub Kamienicy: Stolarstwo Budowlane – wykład Wiktora Jackiewicza

Nadodrze kamienicami stoi! Dołącz do Klubu Kamienicy, czyli serii spotkań, podczas których będziemy odkrywać wyjątkowy charakter tego typu architektury.


Stolarka budowlana odgrywa niezwykle istotną rolę w charakterze wnętrz kamienic, dodając im zarówno funkcjonalność, jak i estetykę. Podczas tego wyjątkowego wykładu poprowadzonego przez Wiktora Jackiewicza uczestnicy będą mieli okazję zgłębić tajniki stolarstwa w kontekście kamienic wrocławskich.

Jakie są najczęstsze rodzaje stolarki stosowanej we wnętrzach kamienicowych? Jakie są techniki i materiały stosowane przy renowacji stolarki w historycznych budynkach? Jak stolarka budowlana wpływa na charakter i atmosferę wnętrz kamienic?

Nie przegap okazji na zgłębienie wiedzy na temat stolarstwa budowlanego w kontekście kamienicowej architektury!

Naszym prowadzącym będzie Wiktor Jackiewicz – rzeźbiarz, konserwator mebli. Swoje doświadczenie praktyczne zdobył w pracowniach meblarskich oraz zakładach konserwacji mebli i stolarki budowlanej „AKANT” we Wrocławiu. Z wykształcenia pedagog, nauczyciel historii, co pomaga mu w prosty i dostępny sposób przekazywać fachową wiedzę dla grup zorganizowanych uczestników zajęć oraz wykładów m.in. w CRZ ” Krzywy Komin”. Popularyzator rzemiosła artystycznego, aktywnie działa w mediach społecznościowych. Od 2023 roku pracownik na stanowisku stolarza w katedrze mebla w ASP we Wrocławiu.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.