Menu

Klub Kamienicy: „Wchodzimy do środka!” – wykład Filipa Heliasza

Klub Kamienicy: „Wchodzimy do środka!” – wykład Filipa Heliasza

Nadodrze kamienicami stoi! Dołącz do Klubu Kamienicy, czyli serii spotkań, podczas których będziemy odkrywać wyjątkowy charakter tego typu architektury.


Czy kiedykolwiek zastanawiałeś albo zastanawiałaś się nad tajemnicami ukrytymi we wrocławskich klatkach schodowych? To Twoja szansa, by zgłębić ich fascynującą historię i architekturę!

Dołącz do naszego spotkania, podczas którego:

  • Poznasz charakterystykę wrocławskich klatek schodowych
  • Obejrzysz prezentację multimedialną z unikalnymi zdjęciami autorstwa Filipa Heliasza
  • Posłuchasz ciekawych opowieści na temat ich powstania i znaczenia dla mieszkańców

Wykład poprowadzi Filip Heliasz, absolwent zarządzania na WSB, ale nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Zamiast tego  zajmuje się renowacją zabytków, a w ramach hobby prowadzi od 2020 fanpage „Wrocław – Inwestycje budowlane”. Pasjonuje się architekturą i urbanistyką, a w szczególności architekturą Wrocławia. W ramach swojego hobby organizuje również spacery po wrocławskich kamienicach i pokazuje zainteresowanym ich nieodkryte skarby – głównie przegapiane zazwyczaj detale elewacji i bogato zdobione sienie i klatki schodowe. Dużą popularność fanpage’a sprawiła, że od jakiegoś czasu wypowiada się również na temat zabytkowych kamienic w lokalnych mediach.

Do udziału zapraszamy wszystkich, którym bliskie są kamienice, mieszkańców i mieszkanki kamienicznych wnętrz, a także osoby marzące o własnym kamienicznym M.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.