Menu

„Pomiędzy dwoma” – wystawa grafiki warsztatowej Sarah Steuer 

„Pomiędzy dwoma” – wystawa grafiki warsztatowej Sarah Steuer 

Grafiki i rysunki stworzeń z innego świata – dziwne i mistyczne – odbite na miedzianych matrycach monstra wypełnią ściany galerii Klubu pod Kolumnami. Zapraszamy na otwarcie wystawy z udziałem artystki już 18 kwietnia o godzinie 19:00 – czekają na Was niezwykłe formy graficzne pełne cudactw, legend i mitów. Będzie magicznie!

Autorska ekspozycja, „Pomiędzy dwoma”, ośmieli Was do wejścia nieco głębiej w świat o dwóch perspektywach – pozytywu i negatywu klasycznych, szlachetnych technik druku: litografii i akwaforty.

Grafiki i rysunki Sarah Steuer powstały w zaciszu pracowni w Dreźnie. Artystka uchyla nam rąbka tajemnicy I pokazuje na wystawie stworzenia z innego świata. Steuer inspiruje się symboliką średniowieczną i tajemniczymi ornamentami. Na wystawie eksponuje nie tylko graficzne odbitki, ale i metalowe matryce, które przypominają artystce zwierciadła/portale. Okazuje się, że lustrzane odbicia od dawna odgrywały znaczącą rolę w historii druku. Na przykład Johannes Gutenberg, niemiecki rzemieślnik, twórca pierwszej przemysłowej metody druku na świecie, władał sztuką wykonywania luster z metalu i szkła, wierząc w ich głęboką duchową symbolikę. Wiadomo też, że według średniowiecznych wierzeń, lustrzane odbicia łączyły się z magią i sztuką alchemii. Tak samo jak tajemnicze prace Sarah Steuer.”  

Paulina Brelińska-Garsztka 


SarahSteuer  ➯ urodziła się w Konstancji nad Jeziorem Bodeńskim. W 2020 roku studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Pięknych w Paryżu w pracowni Wernhera Bouwensa. Rok temu zdobyła nagrodę artystyczną Fundacji Siegert i obroniła dyplom u Helen Verhoeven w Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Obecnie jest tam studentką studiów magisterskich, gdzie koncentruje się na technikach graficznych, takich jak litografia i akwaforta. Praktyka artystyczna Sarah to poszukiwanie języka wyrazu. Graficzka wypowiada się poprzez proces drukowania i wychodzi z założenia, że każde medium komunikuje się inaczej. Dlatego też prace artystki odzwierciedlają bogate kontrasty, łączą czerń i biel oraz wszystkie odcienie szarości. 


„Pomiędzy dwoma”
Sarah Steuer
18.04 – 24.05.2024
wernisaż: 18.04, godz. 19:00
wtorek – piątek: 10:00–20:00
Klub pod Kolumnami, pl. Świętego Macieja 21
→ wstęp wolny


Koordynacja wystawy: Paulina Brelińska-Garsztka, Karolina Jaworska  
Promocja: Anna Pazdej, Hanna Mokijewska 
Identyfikacja i skład: Aleksandra Abramik  

Organizatorami rezydencji są miasta partnerskie: Wrocław i Drezno. Partnerzy wymiany: Grafikwerkstatt w Dreźnie, Wrocławski Instytut Kultury, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Galeria Miejska we Wrocławiu i Domek Miedziorytnika. 

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.