Menu

„PRASÓWKA SUBIEKTYWNA” – wernisaż wystawy uczestników Klubu Kolażu

„PRASÓWKA SUBIEKTYWNA” – wernisaż wystawy uczestników Klubu Kolażu

Wystawa „Prasówka subiektywna” to akt wspólnotowy, wychodzący z potrzeby serca i chęci wzajemnego zrozumienia. W Klubie Pod Kolumnami zobaczymy serię prac powstałych na cotygodniowych spotkaniach Klubu Kolażu, a więc będzie to wystawa bliska nie tylko nam, ale wszystkim uczestniczącym w życiu Klubu.
kolaż Melanii, Klub Kolażu 2024


Spotykamy się, żeby razem nabałaganić. Wybieramy z tych stosów nowin, zdjęć, chaosu i różnych dekad coś dla siebie. Na koniec kleimy i mamy posprzątane. Przynajmniej taki jest plan, aby kolażem wyciąć to, co we wrażliwości drapie pod wątrobą (albo z tyłu głowy – zdania są podzielone) i spróbować poukładać na nowo.

Kolaż to lekarstwo na niezałatwione sprawy, na nieuporządkowane myśli, na potrzebę zmiany i niszczenia, żeby naprawić i stworzyć na nowo. Spotykamy się w czwartki i drzemy pierze. Bawimy się w wyklejanki i wydzieranki, przeglądamy „Woman’s Health” i inne. Robimy to, żeby się lepiej poznać. Przede wszystkim same ze sobą. 

Kolaż można uznać jako lekarstwo na niezałatwione sprawy, nieuporządkowane myśli i potrzebę zmiany. Akt tworzenia staje się formą terapii, umożliwiający twórcom i twórczyniom wyrażenie swoich emocji, pragnień i doświadczeń w sposób wizualny. Poprzez niszczenie i ponowne tworzenie, mamy szansę na uporządkowanie swoich myśli i odnalezienie nowej perspektywy.

  • kuratorka: Małgorzata Grączewska
  • autorki prac: Małgorzata Grączewska, Nikola Kosik, Kasia Budych, Melania Sulak, Justyna Mądry, Janina Kłossak i goście
  • koordynacja wystawy: Katarzyna Iwanio-Kozak, Milena Buza
  • montaż: Mikołaj Gawron, Maciek Kłosowski
  • promocja: Hanna Mokijewska
  • Identyfikacja i skład: Aleksandra Abramik
Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.