Menu

Klub Sympatyka Kamienicy: detale i elewacje. Wykład Szymona Maraszewskiego

Klub Sympatyka Kamienicy: detale i elewacje. Wykład Szymona Maraszewskiego

Nadodrze kamienicami stoi! Dołącz do Klubu Sympatyka Kamienicy, czyli serii spotkań, podczas których będziemy odkrywać wyjątkowy charakter tego typu architektury.

Na drugim spotkaniu naszego Klubu przejdziemy od ogółu do szczegółu i przyjrzymy się kamienicom z bliska. Przewodnikiem po kamienicznych detalach i elewacjach będzie tym razem Szymon Maraszewski!

Do udziału zapraszamy wszystkich, którym bliskie są kamienice, mieszkańców i mieszkanki kamienicznych wnętrz, a także osoby marzące o własnym kamienicznym M. Podczas drugiego w tym roku wykładu przyjrzymy się elewacjom i znajdującym się na nich detalom.

Kamienice zostały przystrojone architektoniczną szatą, mającą być demonstracją bogactwa mieszczan je zamieszkujących. Bogate zdobienia kamienic wrocławskiego śródmieścia, dzięki remontom prowadzonym w ostatnich latach, odzyskują swój blask. Coraz częściej kojarzą się nam one nie tylko z szarzyzną, odpadającymi na chodniki elementami i przykrym zapachem, lecz z czarem dawnej epoki określanej jako belle epoque.

W tym przyprawiającym o zawrót głowy „informacyjnym szumie” możemy dostrzec pewne prawidłowości. Jakie zadanie miały te wszystkie ozdoby? Ile kosztowały i jaki miały wpływ na życie lokatorów? Dlaczego je stosowano?

22 listopada dołączcie do nas na placu św. Macieja i wspólnie poszukajmy odpowiedzi na te i wiele więcej pytań! Wstęp jest wolny – do zobaczenia!

Wykład poprowadzi Szymon Maraszewski – absolwent filozofii, autor książki „Wrocław. Miasto jest Twoje!” – subiektywnego przewodnika po ważnych i mniej znanych zakątkach stolicy Dolnego Śląska. Licencjonowany przewodnik wrocławski, gwiazda serialu „Opowieści z osiedli”, a przede wszystkim ulubiony przewodnik osób uczestniczących w Sąsiedzkich spacerach.

Kolejne spotkania Klubu Sympatyka Kamienicy:
  • 29.11 | 18:00–19:30
    Klub Sympatyka Kamienicy: renowacje
    wykład Piotra Pelca
  • 13.12, 18:00-19:30
    Klub Sympatyka Kamienicy: wnętrza
    Wykład Katarzyny Kwiecień
Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.