Menu

Klub Sympatyka Kamienicy: wnętrza. Wykład Kasi Kwiecień

Klub Sympatyka Kamienicy: wnętrza. Wykład Kasi Kwiecień

Nadodrze kamienicami stoi! Dołącz do Klubu Sympatyka Kamienicy, czyli serii spotkań, podczas których będziemy odkrywać wyjątkowy charakter tego typu architektury.

Podczas ostatniego w tym roku spotkania skupimy się na kamienicznych wnętrzach, o których opowie nam Kasia Kwiecień, twórczyni bloga Mieszkanie w kamienicy.

Przestronne pokoje, duże okna, przez które wpada sporo światła albo zieleni, oryginalna podłoga, wymagająca lekkiego odświeżenia, misterne sztukaterie… Często idealizujemy kamienice i staramy się patrzeć na nie przez różowe okulary, ale przychodzi ten moment, gdy trzeba zakasać rękawy i zabrać się do konkretnej pracy.

Jak więc stworzyć to „SWOJE” wyjątkowe wnętrze w kamienicy?

Na spotkaniu porozmawiamy o tym co warto, co można, a przy czym serce rozpada się na milion małych kawałeczków, jak spadający z kredensu kryształ po babci. Wymienimy się spostrzeżeniami i dotrzemy do sedna – skąd teraz ta miłość (również młodych) ludzi do mieszkań w kamienicach?

Do udziału zapraszamy wszystkich, którym bliskie są kamienice, mieszkańców i mieszkanki kamienicznych wnętrz, a także osoby marzące o własnym kamienicznym M. Wstęp jest wolny!

Wykład poprowadzi Kasia Kwiecień

miłośniczka kamienic, które chętnie odkrywa podczas spacerów po Wrocławiu i nie tylko. Od kilku lat prowadzi profil na instagramie @mieszkaniewkamienicy oraz bloga mieszkaniewkamienicy.com, na których dzieli się swoją pasją. Wraz z Jackiem Sterczewskim zrealizowała już 3 projekty w ramach Mikrograntów, w których przybliżała mieszkańcom Przedmieścia Oławskiego, Nadodrza i Ołbina inne spojrzenie na architekturę, która nas otacza i uważność na sąsiedztwo. Jej artykuły możecie także znaleźć w cyklu Poradnik Dobrego Sąsiada w Gazecie na Przedmieściu. Zawodowo na co dzień zajmuje się marketingiem, gdzie dba o wizerunek marek z branż wellness, mody i urody. Lubi, gdy zwykłe rzeczy niosą nietypowe historie. Z pasją poszukuje perełek vintage oraz wpada na kawę do lokalnych kawiarni, których jest fanką.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.