Praktyki Kultury. AAA zespół potrzebny od zaraz! O grupowym działaniu w kulturze – warsztaty z Karoliną Mróz
Otwieramy nowe tematy w Praktykach Kultury. Przez trzy kolejne miesiące będziemy zajmować się kompetencjami w zespołach – poznawać ciekawe techniki budowania teamów zadaniowych, projektowych czy procesowych, przyglądać się dobrej komunikacji w zróżnicowanej grupie realizującej określone cele czy uczyć się włączającego podejścia do prowadzenia kreatywnych procesów koncepcyjnych.
UWAGA – ZAPISY ZAMKNIĘTE
Praca zespołowa, jak każda relacja międzyludzka, może być zasilającym, rozwijającym nas doświadczeniem lub – chaotycznie zorganizowana – traumatycznym przeżyciem. Doskonale o tym wiemy, realizując w różnych konfiguracjach mniejsze i większe projekty w kulturze, prawda?
Do tego dochodzi złożoność przedsięwzięć, którymi się zajmujemy i nieustanny niedobór: zasobów, czasu i pieniędzy na ich realizację. Na szczęście, coraz częściej mamy okazję praktykować nowe modele zarządzania i zyskujemy przestrzeń do ich faktycznego, wspólnego wdrażania w pracy.
Działając w zespołach, często musimy na nowo zbudować ich strukturę, podział obowiązków, wybrać stosowane do komunikacji narzędzia czy po prostu określić kodeks wspólnych wartości i celów. Ważnym krokiem jest również ustalenie nowych ról czy umówienie się na stałe i wspólne dla całej grupy ramy, w których wszyscy będziemy czuć się komfortowo. Na warsztatach z Karoliną Mróz, facylitatorką aktywną zarówno w kulturze, działaniach społecznych, jak i biznesie, przeanalizujemy wykaz rekomendowanych do podjęcia kroków przy teambuilding’u projektowym, poznamy sprawdzone metodyki i narzędzia wspierające pracę zespołową (i nie będzie to nic w stylu Trello czy Asany) oraz nauczymy się rozwiązywać problemy naturalnie pojawiające się w działaniu przy wielowątkowych i wieloetapowych procesach.
- dostępność: szczegółowe informacje o budynku – https://instytutkultury.pl/deklaracja-dostepnosci/ / w pobliżu Barbary znajdziecie liczne przystanki tramwajowe (linie 3, 5, 6, 7, 10, 11, 12, 13, 17, 18, 20) i autobusowe (linie K, 110, 602)
- zapisy: obowiązują zapisy przez formularz
- prowadzenie: Karolina Mróz
Czego się dowiemy?
- dlaczego warto się dobrze przygotować, zanim zaczniemy pracować w nowym zespole projektowym i jak to zrobić,
- jak organizować sobie i innym pracę w zespołach „adhocowych”/projektowych,
- czy multitasking to zło,
- jakie są korelacje między „zdrowymi” zespołami a ich efektywnością,
- jak budować tzw. bezpieczeństwo psychologiczne zespołów,
- jak zrealizować najtrudniejsze przedsięwzięcie, nawet jeśli nie wiemy, jak się za nie zabrać
Co będziemy ćwiczyć?
- budowanie wspólnej tożsamości zespołu wokół celu, dla którego został powołany,
- uwspólnianie wartości w zespole,
- wydobywanie motywatorów do działania,
- ustalanie zasad, które pomogą dbać o dobrostan zespołu,
- uzgadnianie zakresu odpowiedzialności i decyzyjności osób w zespole,
- retrospektywę – szybką i prostą metodę wprowadzania usprawnień i poprawiania działania zespołu
Z czym skończymy warsztaty?
- z checklistą niezbędnych elementów do „uruchomienia” efektywnego i „zdrowego” zespołu projektowego,
- z katalogiem narzędzi i technik do wykorzystania w pracy zespołowej,
- z większą gotowością i wiedzą niezbędnymi do wprowadzenia prostych usprawnień w dowolnym zespole
Jak się zgłosić?
- udział w warsztatach bezpłatny, liczba miejsc ograniczona,
- obowiązują zapisy przez formularz,
- w przypadku pytań, kontakt pod mailem: anna.bieliz@instytutkultury.pl
Z kim będziemy pracować?
Spotkanie poprowadzi Karolina Mróz – program managerka, facylitatorka i mentorka NGO poszukujących dróg rozwoju strategicznego, dojrzałości organizacyjnej i efektywnej współpracy. Przez 16 lat zaangażowana w projekty społeczne i kulturalne Wrocławia, badania i strategie, współtworzyła pierwszy Kongres Kultury i Foresight 2035/56. Od 4 lat spełnia się w biznesie, w branży IT gdzie podkrada genialne techniki współpracy i zarządzania i adaptuje je do praktyki sektora społecznego.
Do zobaczenia na wspólnym praktykowaniu!
__________________________________
Praktyki Kultury to cykl wydarzeń kompetencyjnych Wrocławskiego Instytutu Kultury wypełniony spotkaniami warsztatowymi, szkoleniowymi, treningowymi oraz aktywnościami opartymi na samouczeniu się środowiska czy wymianie doświadczeń między osobami z różnorodnym dorobkiem i kompetencjami w polu kultury. Celem całorocznych aktywności jest przede wszystkim spotkanie się we wspólnej przestrzeni – tematów, wyzwań, problemów, interesujących czy zupełnie nowych i nieznanych nam, praktyczkom i praktykom kultury zagadnień.
Dołącz do naszego profilu i grupy:
https://www.facebook.com/PraktykiKultury
https://www.facebook.com/groups/praktykikultury
Powrót do kalendarium