Menu

Idziemy w naturę – międzykulturowe warsztaty przyrodnicze

Idziemy w naturę – międzykulturowe warsztaty przyrodnicze

Natura, to najlepszy plac zabaw. Doskonale o tym wie Yuliia Reznik, która zaprasza dzieci oraz wielokulturową młodzież polską, romską i ukraińską, do eksplorowania otaczającej ich przyrody podczas warsztatów, ,,detektywistycznych spacerów’’ i gier terenowych.  

Dlaczego pokrzywa parzy? O czym pohukuje puszczyk? Czy sójka wybiera się za morze? Na te pytania spróbujemy sobie wspólnie odpowiedzieć, wędrując zielonym szlakiem Parku Brochowskiego. Będziemy mieć oczy dookoła głowy, szukając przygód w miejscach pozornie nam znanych, odwiedzanych, a często niedocenianych pod kątem bogactwa przyrodniczego. Naszej uwadze nie umkną zapylacze – poznamy ich gatunkową różnorodność, porozmawiamy o tym, jaki wpływ na ich populację mają zmiany klimatu oraz ulepimy kule nasienne (a także ,,kulki mocy’’ dla uczestników i uczestniczek spotkania)! Natomiast podczas ostatniego wydarzenia z cyklu skupimy się na drzewach – odnajdziemy najstarsze gatunki rosnące na Brochowie, oszacujemy ich wiek i zbadamy je przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu arborystycznego. Kto mieszka w dziupli starego drzewa i dlaczego gałęzie gubią liście na zimę? Wszystkiego dowiemy się w międzykulturowym, sąsiedzkim gronie! Spotkania będą tłumaczone na język ukraiński – zapraszamy!  

Na każde wydarzenie z cyklu obowiązują mailowe ZAPISY na adres: smart.child.in.wro@gmail.com

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram:

Spacer po Parku Brochowskim, podczas którego czeka nas gra terenowa i Gra terenowa i edukacyjny spacer po Parku Brochowskim, podczas którego poszukamy odpowiedzi na pytania: Dlaczego pokrzywa parzy? O czym pohukuje puszczyk? Czy sójka wybiera się za morze? Dlaczego dzięcioł nie dostaje wstrząsu mózgu? Do czego służą bobrom wibrysy?  

Prowadzenie: Magdalena Berezowska-Niedźwiedź i Yuliia Reznik (tłumaczenie na j. ukraiński) 

Miejsce: Park Brochowski 

Detektywistyczna wyprawa w poszukiwaniu zapylaczy w terenie. Ulepimy kule nasienne, wytropimy różne gatunki pszczół i posłuchamy o ich ważnej roli w przyrodzie.  

Prowadzenie: Magdalena Berezowska-Niedźwiedź i Yuliia Reznik (tłumaczenie na j. ukraiński)  

Miejsce: Park Brochowski i siedziba Fundacji Made in Brochów 

Szukamy najstarszych drzew rosnących w Parku Brochowskim, oznaczamy ich gatunek, szacujemy wiek i badamy przy wykorzystaniu profesjonalnego sprzętu arborystycznego. Wspólnie odpowiemy sobie na następujące pytania: Co to jest pachnica i dlaczego pachnie? Czy martwe drewno jest naprawdę martwe? Dlaczego drzewa gubią liście na zimę? Co mieszka w dziupli starego drzewa?  

Prowadzenie: Magdalena Berezowska-Niedźwiedź i Yuliia Reznik (tłumaczenie na j. ukraiński)  

Miejsce: Park Brochowski 

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.