Menu

Mowa słów – warsztaty typograficzne z Laurą Adel

Mowa słów – warsztaty typograficzne z Laurą Adel

Warsztatowa propozycja dla miłośników i miłośniczek znaków, liter, słów, szyldów, odręcznych napisów, neonów i innych typograficznych perełek. Wybierzemy się na streetartowe interwencje w podwórkach, foto wędrówki, a podczas zajęć technicznych skorzystamy z pomocy nowych technologii.  

Podczas czterech warsztatowych spotkań z Laurą Adel – rezydentką Magic Carpets, weźmiecie pod lupę warstwę estetyczną, znaczeniową jak i emocjonalną, jakie niosą ze sobą słowa widziane w mieście, pisane, drukowane, nagrane lub wypowiedziane. 

21 czerwca podzielimy się na pary, które będą pracować na wspólnym słowie, haśle lub zdaniu, z którymi mocno rezonuje. Przetestujemy nowe technologie takie jak: wyświetlacz LCD, ekran telefonu i aparaty fotograficzne.

Dzięki warsztatom na nowo spojrzycie na przestrzeń miejską oraz znajdziecie bezpieczną przestrzeń twórczej rozmowy. Warsztaty są bezpłatne i dla każdej osoby zainteresowanej typografią i liternictwem. Na serię spotkań obowiązują zapisy przez formularz (wypełniając krótką ankietę deklarujesz się na udział w czterech spotkaniach).

Zajęcia odbywać będą się w języku angielskim na poziomie podstawowym (w razie potrzeby zapewniamy tłumaczenie). Spotykamy się cztery razy w Recepcji, ul. Ruska 46!

Kliknij tutaj, aby sprawdzić harmonogram spotkań
 • 14.06, 17:00–20:00
  Spotkanie wprowadzające
 • 15.06–17:00–20:00
  Fotospacer
 • 21.06, 17:00–20:00
  Praca w parach
 • 22.06, 17:00–20:00
  Praca warsztatowa
Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.