Menu

Porozmawiajmy o witrynach – spotkanie z Joanną Gniady

Porozmawiajmy o witrynach – spotkanie z Joanną Gniady

Znakiem rozpoznawczym Barbary są ogromne witryny. Od 2022 roku szyby widoczne z deptaka na ulicy Świdnickiej służą jako miejsce prezentacji twórczości wrocławskich graficzek i grafików. Przygotowywane przez nich projekty ożywiają przestrzeń miejską, przyciągają wzrok przechodniów i nawiązują dialog z innymi napisami czy szyldami w okolicy.

Niebawem na witrynie rozgości się nowy projekt, który tym razem przygotowała Joanna Gniady – wrocławska ilustratorka, współpracująca z czasopismami, wydawnictwami i instytucjami kultury na całym świecie. Rysowała m.in. dla Opery Narodowej w Paryżu, The Guardian, IKEA, Sephora, Netflix i ELLE Japan. Jej prace były wielokrotnie nagradzane i wystawiane w kraju i za granicą. Ilustracje Jo, będące efektem nieposkromionej wyobraźni, charakteryzują się minimalizmem, nasyconą kolorystyką i wolnością form.

30 listopada spotkamy się z autorką wyklejki, aby porozmawiać o jej twórczości, inspiracjach, a także o kulisach tworzenia projektu dedykowanego Barbarze. Spytamy Joannę o najdziwniejsze i wymarzone zlecenia. Będzie luźno i niezobowiązująco!

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.