Menu

Porozmawiajmy o witrynach – spotkanie z Pawłem Szlotawą

Porozmawiajmy o witrynach – spotkanie z Pawłem Szlotawą

Znakiem rozpoznawczym Barbary są ogromne witryny. Od 2022 roku szyby widoczne z deptaka na ulicy Świdnickiej służą jako miejsce prezentacji twórczości wrocławskich graficzek i grafików. Przygotowywane przez nich projekty ożywiają przestrzeń miejską, przyciągają wzrok przechodniów i nawiązują dialog z innymi napisami czy szyldami w okolicy.

Niebawem na witrynie rozgości się nowy projekt, który tym razem przygotował 𝐏𝐚𝐰𝐞ł 𝐒𝐳𝐥𝐨𝐭𝐚𝐰𝐚 – ilustrator oraz projektant graficzny działający jako PSZLOTAWA. Tworzy barwne ilustracje, plakaty i identyfikacje graficzne. Do swojej twórczości stara się przemycić odrobinę żartu i gry słownej. Ilustracja jest dla niego ważnym medium. Oprócz sztuki interesuje się kuchnią wegańską oraz zwierzętami. Posiada trzy koty o imionach: Halina, Stanisław i Czesław oraz psa Gabi. Pasjonat kiepskich horrorów oraz elektronicznej muzyki.

27 lipca spotkamy się z autorem wyklejki, aby porozmawiać o jego twórczości, inspiracjach, a także o kulisach tworzenia projektu dedykowanego Barbarze. Zastanowimy się również nad estetyką wrocławskich witryn, trendami w ich aranżacji i przemianami ich wyglądu na przestrzeni lat. Spytamy Pawła o najdziwniejsze i wymarzone zlecenia. Będzie luźno i niezobowiązująco!

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.