Kurs liderski: Wizja, misja, strategia, cele – po co i jak z nimi pracować w polu kultury
Pierwsze spotkanie w ramach kursu liderskiego – nowego formatu dla osób, które zarządzają zespołami, projektami i procesami w instytucjach kultury, organizacjach, grupach nieformalnych, samorządzie czy trzecim sektorze.
Spotkanie będzie poświęcone planowaniu strategicznemu i operacyjnemu w organizacjach działających w polu kultury, ze szczególnym uwzględnieniem pracy z wizją, misją i celami.
- Poznamy podstawy analizy strategicznej oraz różnice między wizją a misją. Zrozumiemy ich rolę w budowaniu spójności działań organizacyjnych oraz nauczymy się formułować i przekładać cele strategiczne na cele operacyjne i zadania z wykorzystaniem wybranych narzędzi planowania.
- Zastanowimy się czy każda organizacja musi mieć formalny plan i czy warto go spisywać, a także porozmawiamy o tym jak skutecznie wdrażać plany, angażując w to zespół.
- Będziemy ćwiczyć formułowanie celów (strategicznych, operacyjnych) oraz uczyć się, jak je kaskadować i przekładać na zadania.
- Przejrzymy narzędzia do pracy z misją i celami: SMART-ER, OKR, Zrównoważoną Karta Wyników, przykłady matryc/canvasów.
Wszystko to w kontekście zarządzania zespołami i projektami w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych!
☛ Tutaj dowiesz się więcej o programie całego kursu.


Prowadzący: Jarosław Klaś – kulturoznawca, badacz, animator i menadżer kultury. Doktor nauk o zarządzaniu i jakości (Uniwersytet Jagielloński). Dyrektor Ośrodka Kultury Norwida w Krakowie. Członek m.in. Instytutu Badań Organizacji Kultury (IBOK), Forum Kraków oraz Komisji Zarządzania Kulturą i Mediami Polskiej Akademii Umiejętności. Prowadzi zajęcia z zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Lider zmiany w organizacjach sektora kultury, współpracujący z instytucjami kultury i organizacjami pozarządowymi. Jego zainteresowania badawcze obejmują animację kultury, zarządzanie instytucjami kultury oraz dziedzictwem kulturowym – zwłaszcza w kontekście Nowej Huty.
Do zobaczenia na wspólnym kursowaniu!
Praktyki Kultury to cykl wydarzeń kompetencyjnych Wrocławskiego Instytutu Kultury wypełniony spotkaniami warsztatowymi, szkoleniowymi i treningowymi oraz innymi aktywnościami opartymi na samouczeniu się środowiska czy wymianie doświadczeń między osobami z różnorodnym dorobkiem i kompetencjami w polu kultury. Celem całorocznych aktywności jest przede wszystkim spotkanie się we wspólnej przestrzeni – tematów, wyzwań, problemów, interesujących czy zupełnie nowych i nieznanych nam, praktyczkom i praktykom kultury, zagadnień.

Dołącz do naszego profilu i grupy:
Powrót do kalendarium