Kurs liderski: Planowanie i organizacja pracy – działów, zespołów, grup
Drugie spotkanie w ramach kursu liderskiego – nowego formatu dla osób, które zarządzają zespołami, projektami i procesami w instytucjach kultury, organizacjach, grupach nieformalnych, samorządzie czy trzecim sektorze.
Skupimy się na planowaniu i organizacji pracy – czy to całych działów, zespołów powoływanych do projektów, czy też grup roboczych.
- Dowiemy się jak w praktyczny sposób planować pracę zespołu, jak wyznaczać odpowiedzialność i z jakich narzędzi korzystać, aby była ona ustrukturyzowana.
- Przyjrzymy się procesom teambuildingowym, które pozwalają na późniejszą lepszą pracę osób
- Poznamy metody wyznaczania ról i odpowiedzialności (m. in. poprzez macierz RACI) czy procesy delegowania, które umożliwiają komfortową realizację poszczególnych działań przez członkinie i członków zespołów.
- Nie pominiemy też ważnego etapu ewaluacji – zarówno całego zadania, jak i pracy zespołu, który je realizował.
- Przyjrzymy narzędzia adekwatne do różnego stopnia złożoności zadań czy projektów, rekomendując te najprostsze i najbardziej skuteczne.
Wszystko to w kontekście zarządzania zespołami i projektami w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych!
☛ Tutaj dowiesz się więcej o programie całego kursu.


Prowadząca: Agnieszka Szymerowska – absolwentka zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Prezeska zarządu i dyrektorka zarządzająca Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce (SKKP). W latach 2010–2023 związana z Fundacją Convention Bureau – Wrocław, w tym jako prezeska (2019–2023). Współorganizowała m.in. Wrocław Global Forum, The World Games 2017, ECPR 2019, ECC 2021, ESK 2016. Członkini i Sekretarz Kapituły Programu Ambasadorów Kongresów Polskich. Była Ambasadorką Roku Kobiet w Turystyce. Sędzina wioślarstwa.
Do zobaczenia na wspólnym kursowaniu!
Praktyki Kultury to cykl wydarzeń kompetencyjnych Wrocławskiego Instytutu Kultury wypełniony spotkaniami warsztatowymi, szkoleniowymi i treningowymi oraz innymi aktywnościami opartymi na samouczeniu się środowiska czy wymianie doświadczeń między osobami z różnorodnym dorobkiem i kompetencjami w polu kultury. Celem całorocznych aktywności jest przede wszystkim spotkanie się we wspólnej przestrzeni – tematów, wyzwań, problemów, interesujących czy zupełnie nowych i nieznanych nam, praktyczkom i praktykom kultury, zagadnień.

Dołącz do naszego profilu i grupy:
Powrót do kalendarium