Kurs liderski: Komunikacja – informacja zwrotna i rozmowy kierownicze
Trzecie spotkanie w ramach kursu liderskiego – nowego formatu dla osób, które zarządzają zespołami, projektami i procesami w instytucjach kultury, organizacjach, grupach nieformalnych, samorządzie czy trzecim sektorze.
Zadania zadaniami, ale nie będą one satysfakcjonujące, jeśli komunikacja między poszczególnymi członkiniami i członkami zespołu nie będzie dobrze działała. Zadbanie o nią to często również rola zarządcza, dlatego trzecie warsztaty poświęcimy trenowaniu umiejętności skutecznej komunikacji z innymi podczas pełnienia funkcji liderskiej.
- Poznamy i będziemy ćwiczyć stosowanie technik konstruktywnego udzielania informacji zwrotnych – model pełnej ekspresji czy FUKO, stopniowanie reakcji Pameli Butler oraz używanie komunikatów typu „ty” oraz typu „ja”.
- Pochylimy się nad rozwijaniem umiejętności prowadzenia różnorodnych typów rozmów kierowniczych – rozwojowych, motywujących, delegujących czy korygujących.
- A na zakończenie, i jako wstęp do kolejnego spotkania, poznamy kwestionariusz stylów przywództwa Paula Herseya i Kennetha Blancharda – Model Sytuacyjny (Situational Leadership II).
Wszystko to w kontekście zarządzania zespołami i projektami w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych!
☛ Tutaj dowiesz się więcej o programie całego kursu.


Prowadząca: Magdalena Ślazyk-Sobol – psycholożka, konsultantka HR, trenerka kompetencji miękkich, badaczka i naukowczyni w obszarze psychologii pracy i organizacji. Adiunktka w Zakładzie Psychologii Zarządzania Instytutu Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Członkini Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Organizacji (PSPO) oraz European Academy of Occupational Health Psychology. Właścicielka firmy doradczo-szkoleniowej HR-PsychoLab. Od lat prowadzi konsultacje psychologiczne, coachingi menedżerskie oraz spotkania terapeutyczne dla klientów biznesowych i indywidualnych. Promotorka aktywności zawodowej kobiet i wpierania ich w rozwoju, szczególnie w karierze menedżerskiej.
Do zobaczenia na wspólnym kursowaniu!
Praktyki Kultury to cykl wydarzeń kompetencyjnych Wrocławskiego Instytutu Kultury wypełniony spotkaniami warsztatowymi, szkoleniowymi i treningowymi oraz innymi aktywnościami opartymi na samouczeniu się środowiska czy wymianie doświadczeń między osobami z różnorodnym dorobkiem i kompetencjami w polu kultury. Celem całorocznych aktywności jest przede wszystkim spotkanie się we wspólnej przestrzeni – tematów, wyzwań, problemów, interesujących czy zupełnie nowych i nieznanych nam, praktyczkom i praktykom kultury, zagadnień.

Dołącz do naszego profilu i grupy:
Powrót do kalendarium