Kurs liderski: Kultura organizacyjna i style przywództwa
Czwarte spotkanie w ramach kursu liderskiego – nowego formatu dla osób, które zarządzają zespołami, projektami i procesami w instytucjach kultury, organizacjach, grupach nieformalnych, samorządzie czy trzecim sektorze.
Przyjrzymy się jak widzimy kulturę organizacyjną miejsc, w których pracujemy.
- Dowiemy się jak zbiór norm, wartości i wzorców zachowań przenika się i współgra ze strategią, celami i misją oraz naszą wizją i praktyką bycia liderka czy liderem.
- Zrozumiemy jak dobrze komunikowana i elastyczna kultura organizacyjna może pracować na korzyść nas jako osób zarządzających oraz pomagać budować zgrane zespoły działające w komforcie, bez względu na skalę instytucji.
- Przyjrzymy się też temu, jak możemy dowiadywać się więcej o sobie jako osobach liderskich – które style przywództwa są nam najbliższe i co z nich wynika, a także jak pracować nad ich spójnością w kontekście całej kultury organizacyjnej i praktykowanych w pracy z zespołami wartościami.
- Przyjrzymy się tradycyjnym i nowym stylom zarządzania, refleksyjnie podchodząc do używanego do ich opisu języka oraz starając się przełożyć teorię na praktykę pracy w polu kultury.
- Znajdziemy przestrzeń na rozmowy o trudach liderstwa oraz zachętach do dzielenia się przywództwem w instytucjach i organizacjach uczących się.
Wszystko to w kontekście zarządzania zespołami i projektami w instytucjach kultury, organizacjach pozarządowych i grupach nieformalnych!
☛ Tutaj dowiesz się więcej o programie całego kursu.


Prowadząca: Carolina Pietyra – strateżka i projektantka usług. Specjalizuje się w zarządzaniu zmianą, projektowaniu innowacji, budowaniu kultury organizacyjnej, projektowaniu doświadczeń użytkownika (UX) oraz narzędziach marketingu cyfrowego. Współpracowała i wspierała rozwój wielu instytucji i firm, np.: Credit Agricole, Danone, Michelin, Capgemini, Tatrzańskiego Parku Narodowego, Narodowego, Miasta Krakowa i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego. Jest członkinią Rady Programowej Festiwalu Sztuki Open Eyes oraz Rady Krakowskiej Izby Turystyki. Wykłada również na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i prowadzi podcast KBF Bliżej, oferując kulturalną perspektywę z Krakowa. Szczególnie bliskie są jej metody projektowania zorientowanego na człowieka, zwłaszcza w obszarach badań etnograficznych, współtworzenia i placemakingu.
Do zobaczenia na wspólnym kursowaniu!
Praktyki Kultury to cykl wydarzeń kompetencyjnych Wrocławskiego Instytutu Kultury wypełniony spotkaniami warsztatowymi, szkoleniowymi i treningowymi oraz innymi aktywnościami opartymi na samouczeniu się środowiska czy wymianie doświadczeń między osobami z różnorodnym dorobkiem i kompetencjami w polu kultury. Celem całorocznych aktywności jest przede wszystkim spotkanie się we wspólnej przestrzeni – tematów, wyzwań, problemów, interesujących czy zupełnie nowych i nieznanych nam, praktyczkom i praktykom kultury, zagadnień.

Dołącz do naszego profilu i grupy:
Powrót do kalendarium