Menu

Produkt niszowy #1: Czy warzywo to dobry narrator opowieści filozoficznej? Spotkanie z Filipem Zawadą i Kubą Zasadą

Produkt niszowy #1: Czy warzywo to dobry narrator opowieści filozoficznej? Spotkanie z Filipem Zawadą i Kubą Zasadą

Zapraszamy na spotkanie z Filipem Zawadą (autorem) i Kubą Zasadą (autorem koloru) dotyczące opowieści „Z punktu widzenia ziemniaka”. Chcemy przypatrzeć się drodze do powstania tego dzieła od samego początku aż do publikacji, zajrzymy na zaplecze, porozmawiamy o inspiracjach oraz o tym czy warzywo to dobry narrator opowieści filozoficznej.

Z kim będziemy mieli przyjemność rozmawiać?
  • Filip Zawada. Pisarz, muzyk, fotograf, autor nagradzanych sztuk teatralnych. Finalista Nagrody Literackiej Nike 2020 za powieść Rozdeptałem czarnego kota przez przypadek. Nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia za Psy pociągowe (2012) i Pod słońce było (2015). Jego ostatnia powieść to Weź z nią zatańcz. Mieszka, pisze i rysuje ziemniaka we Wrocławiu. Z punktu widzenia ziemniaka to pierwsza książka w stworzonym przez Filipa gatunku „Jung Jang”.
  • Jakub Zasada (ur. 1985). Jest autorem ponad 300 plakatów, przede wszystkim do filmów niezależnych oraz wydarzeń kulturalnych, w tym koncertów, a także lokalnych i społecznych inicjatyw. Brał udział w wielu indywidualnych oraz zbiorowych wystawach w kraju i za granicą. Współpracuje m.in. z Wrocławską Galerią Polskiego Plakatu, Dydo Poster Gallery oraz różnymi instytucjami kultury, a także organizacjami pozarządowymi. Inicjator Dolnośląskiej Giełdy Fonograficznej, którą prowadził w latach 2013-2018. Współzałożyciel grupy filmowej Hafciarka, działającej na pograniczu sztuki wideo i filmu. Aktualnie udziela się również w zespole Zdrój (wcześniej Barłóg, Jan Chrzciciel), który jest częścią muzycznego kolektywu Salka CRK. Mieszka i pracuje na Księżu Małym we Wrocławiu.
  • Spotkanie poprowadzi Kalina Downarowicz, kulturoznawczyni i promotorka czytelnictwa. Zajmuje się promocją w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu, prowadzi bloga Krótka Półka, pracuje przy Festiwalu Feminatywa, współpracuje z Agencją Autorską Opowieści, działa w Radzie Osiedla Krzyki-Partynice i współprowadzi osiedlowy klub książki Czytelnia Krzyki. Od literatury niczego nie oczekuje. Rozmowy z autorkami i autorami są dla niej najgłębszą formą czytania.

𝐍𝐢𝐬𝐳𝐚 – 𝐰𝐧𝐞̨𝐤𝐚 𝐰 𝐦𝐮𝐫𝐳𝐞 𝐥𝐮𝐛 𝐬́𝐜𝐢𝐚𝐧𝐢𝐞, 𝐰𝐠ł𝐞̨𝐛𝐢𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐰 𝐬𝐤𝐚𝐥𝐞, 𝐰𝐨𝐥𝐧𝐞 𝐦𝐢𝐞𝐣𝐬𝐜𝐞 (𝐳𝐚 𝐬ł𝐨𝐰𝐧𝐢𝐤𝐢𝐞𝐦 𝐣𝐞̨𝐳𝐲𝐤𝐚 𝐩𝐨𝐥𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨).

𝙋𝙧𝙤𝙙𝙪𝙠𝙩 𝙣𝙞𝙨𝙯𝙤𝙬𝙮 to projekt, w ramach którego raz w miesiącu spotykamy się z twórcami i twórczyniami niszowych produkcji – komiksów, płyt, kaset, fotobooków czy zinów. A grając z definicjami słownika polskiego – to projekt rzucający światło dzienne na twórczość swobodnie decydującą o własnym kształcie, robiącą miejsce na to, co nowe, eksperymentalne, nieregularne. Zapraszamy na spotkania z autorkami i autorami, którzy stawiają na swój wybór i swoje zamiłowania, bez względu na koszty produkcji, kapryśne algorytmy czy warunki rynku sprzedażowego.

Produkt, będący bohaterem naszego spotkania, umieszczamy w muzealnej gablocie, zapuszczając się na zaplecze jego powstawania, od procesu myślowego po finalne ukazanie się w obiegu. Produkt to punkt wyjścia do szerzej zarysowanego problemu i dalszych rozważań. 𝑆𝑝𝑜́𝑗𝑟𝑧 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑧 𝑠𝑧𝑦𝑏𝑘𝑒̨! 𝐶𝑧𝑦 𝑡𝑜, 𝑐𝑜 𝑛𝑖𝑠𝑧𝑜𝑤𝑒, 𝑗𝑒𝑠𝑡 𝑙𝑢𝑘𝑠𝑢𝑠𝑜𝑤𝑒?

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.