Menu

Przemysł domowy – finałowy happening

Przemysł domowy – finałowy happening

Finałowe spotkanie na którym poznamy efekty miesięcznej pracy grupy warsztatowej i rumuńskiej artystki Stanki Soare. Przez ostatni miesiąc artystka zabrała nas na wspólne poszukiwania przydatnych pozostałości w najbliższym otoczeniu. Badając kształty, faktury i cechy przedmiotów, nadawaliśmy naszym znaleziskom nowe funkcje i stworzyliśmy wyjątkową instalację.

Finałowe spotkanie to przede wszystkim okazja do rozmowy i interakcji z samą artystką i uczestnikami. Stanca będzie obecna podczas happeningu, chętnie dzieląc się spostrzeżeniami na temat współpracy warsztatowej. Spotkanie będzie otwarte dla wszystkich, a publiczność będzie zaproszona do przetestowania powstałej instalacji. Wspólnie zanurzmy się w „Przemyśle domowym” rozumianym jako idea otaczania się przedmiotami użytecznymi.

Zapraszamy wszystkich_e entuzjastów_ki sztuki, kreatywne dusze lub po prostu osoby zainteresowane niezwykłością ukrytą w zwyczajności przedmiotów!

Przemysł domowy

Stanca Soare jest we Wrocławiu na miesięcznej rezydencji, podczas której 23, 30 maja i 6, 13 i 16 czerwca przeprowadzi serię bezpłatnych spotkań kreatywnych. Podczas swojego pobytu chce skupić się na temacie przemysłu domowego – pojęcia przeciwstawnego do rzemiosła, które zostało opisane przez Zaharię Floricę, założycielkę Muzeum Tekstyliów w rumuńskim mieście Băița. Według niej przemysł domowy oznacza przedmioty przetwarzane przez członków jednego domu, z podstawowych zasobów znalezionych w obszarze gospodarstwa domowego.


Na spotkania, które odbędą się 23, 30 maja i 6,13 czerwca obowiązują zapisy przez formularz. Warsztaty odbywać będą się w języku angielskim (w razie potrzeby zapewniamy tłumaczenie)

MagiC Carpets 

Stanca Soare zaproszona została do Wrocławia na rezydencję artystyczną w ramach platformy MagiC Carpets współfinansowanej przez program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. Więcej o twórczości artystki przeczytasz TUTAJ

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.