Menu

Przemysł domowy – kreatywne warsztaty ze Stancą Soare

Przemysł domowy – kreatywne warsztaty ze Stancą Soare

Kolejne spotkanie serii bezpłatnych kreatywnych warsztatów, które poprowadzi rumuńska artystka, Stanca Soare. Artystka zaprasza do wspólnych poszukiwań przydatnych pozostałości w najbliższym otoczeniu. Badając kształty, faktury i cechy przedmiotów, nadamy naszym znaleziskom nowe funkcje.

13 czerwca warsztaty przenosimy do Muzeum Etnograficznego przy ul. Traugutta 111/113. Ta sesja koncentrować będzie się kolektywnych kształtach, podczas gdy skończymy indywidualne projekty, przetestujemy odporność każdego obiektu stworzonego podczas wcześniejszych spotkań. Jest to ostatni szlif grupowego dzieła sztuki, które zamierzamy wykonać. Czy powstałe rzeczy będą mogły być ponownie używane? Czy znajdą swoje miejsce w gospodarstwie domowym?

Przemysł domowy

Stanca Soare przyjedzie do Wrocławia na miesięczną rezydencję, podczas której 23, 30 maja i 6, 13 i 17 czerwca przeprowadzi serię bezpłatnych spotkań kreatywnych. Podczas swojego pobytu chce skupić się na temacie przemysłu domowego – pojęcia przeciwstawnego do rzemiosła, które zostało opisane przez Zaharię Floricę, założycielkę Muzeum Tekstyliów w rumuńskim mieście Băița. Według niej przemysł domowy oznacza przedmioty przetwarzane przez członków jednego domu, z podstawowych zasobów znalezionych w obszarze gospodarstwa domowego.


Na spotkania, które odbędą się 23, 30 maja i 6,13 czerwca obowiązują zapisy przez formularz. Warsztaty odbywać będą się w języku angielskim (w razie potrzeby zapewniamy tłumaczenie)

MagiC Carpets 

Stanca Soare zaproszona została do Wrocławia na rezydencję artystyczną w ramach platformy MagiC Carpets współfinansowanej przez program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”. Więcej o twórczości artystki przeczytasz TUTAJ

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.