Harpie – wystawa Aleksandry Czudżak
W obliczu tego, co się dzieje na świecie, złości mnie poczucie braku sprawiedliwości. Dlatego zaczęłam malować harpie.
Już 21 maja otwieramy wystawę „Harpie” Aleksandry Czudżak – wrocławskiej artystki, ilustratorki i graficzki, której prace krążą wokół mitów, archetypów, kobiecości i relacji człowieka z naturą. Punktem wyjścia dla tej serii stała się złość. Na brak sprawiedliwości, bezsilność i świat, który coraz częściej przypomina opowieść pisaną przez antycznych bogów z kiepskim poczuciem humoru.
W swoich akwarelowych portretach Aleksandra oswaja figurę kobiety-potwora, przygląda się hybrydom, emocjom i sprawczości, która może rodzić się właśnie z gniewu. Będzie trochę baśniowo, trochę niepokojąco i bardzo pięknie.
Wernisaż: 21.05, godz. 19:00. Wystawa czynna do 14.06.2026. Wstęp wolny.



○ Aleksandra Czudżak
Ur. 1994. Artystka i ilustratorka. Wychowana w lesie. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Specjalizuje się w ilustracji, rysunku i grafice warsztatowej (szczególnie w technice akwaforty). W ostatnich latach także projektuje i maluje murale.
Od ukończenia ASP pracuje jako ilustratorka freelancerka. W swoich pracach porusza tematykę mitów, archetypów, przyrody, baśni ludowych i kobiecości. Najbardziej lubi tworzyć w tradycyjnych technikach.
