Otwarta Czytelnia Zakładu: ,,Klasztor głupiego myślenia’’. Spotkanie z Szymonem Wildsteinem
Wszystko, co niezrozumiałe oraz przewrotne w estetyce i połączeniach gatunkowych. W kwietniu współpracujemy z Disastra Publishing i rozmawiamy z Szymonem Wildsteinem – autorem opublikowanego w oficynie ,,Klasztoru głupiego myślenia’’. Zamelduj się w Recepcji!
Tym razem, w ramach Otwartej Czytelni Zakładu, zapoznajemy Was z Disastra Publishing – wydawnictwem założonym w 2014 roku w Poznaniu, zajmującym się publikacją książek z obszaru literatury, eksperymentu czy sztuki współczesnej autorstwa zarówno debiutujących jak i uznanych już twórców i twórczyń. Książki z oficyny będą na Was czekały od 8 kwietnia do 8 maja na półce tuż przy wejściu do Recepcji. Zapraszamy do przeglądania w tej nietypowej mikroczytelni – usiądźcie wygodnie i kartkujcie do woli!
W ramach Otwartej Czytelni Zakładu poznajemy również osoby związane z prezentowaną selekcją. Jak to robimy? Umawiamy się na wspólną rozmowę, po prostu. Już 25 kwietnia o godzinie 17:00 zapraszamy na spotkanie wokół książki ,,Klasztor głupiego myślenia” 𝐒𝐳𝐲𝐦𝐨𝐧𝐚 𝐖𝐢𝐥𝐝𝐬𝐭𝐞𝐢𝐧𝐚 – autora tekstów literackich, instalacji i słuchowisk, producenta muzycznego i współzałożyciela niezależnej przestrzeni artystycznej Atelier Artel w Poznaniu. Rozmowę w Recepcji poprowadzi Kamil Kawalec.
Chciałbym też zrobić pracę tylko po to, żeby nazwać ją: Dies Irae. To byłoby spoko. Są też inne pomysły, trochę mniej ambitne, jak na przykład wideo, w którym widzielibyśmy dolną połowę dzbanka z wodą i kwiatami. Nic w tle, tylko szkło, woda, i, z racji kadrowania, dolne łodygi. No i film polega tym, że łodygi naparzają w denko dzbanka. Jeszcze nie wiem, czy się przebiją, czy nie, ale to mało ważne, bo i tak nie mam czasu tego zrobić.
_____________________________________________________________________________________
Cykl 𝐎𝐭𝐰𝐚𝐫𝐭𝐞𝐣 𝐂𝐳𝐲𝐭𝐞𝐥𝐧𝐢 𝐙𝐚𝐤ł𝐚𝐝𝐮 powstał z myślą o sieciowaniu i nagłaśnianiu najciekawszych działań związanych z literaturą współczesną. Co miesiąc, w ramach minirezydencji, zapraszamy do współpracy wydawnictwa, kolektywy, stowarzyszenia, fundacje, grupy nieformalne – wszystkich, których nakładem ukazuje się literatura smyrająca podniebienie. Projekt istnieje dzięki współpracy Wrocławskiego Instytutu Kultury i kolektywu ZAKŁAD.magazyn.
Powrót do kalendarium