Menu

Różnorodność, równość i włączanie do pracy w kulturze i sztuce – warsztat Dory Mołodyńskiej-Küntzel dla praktyków_czek

Różnorodność, równość i włączanie do pracy w kulturze i sztuce – warsztat Dory Mołodyńskiej-Küntzel dla praktyków_czek

Jakie wyzwania dla praktyków i praktyczek kultury niosą zmieniające się środowisko pracy, migracje? Jak różnice kulturowe wpływają na naszą pracę? 6 października zapraszamy do Barbary na otwarty warsztat o wielokulturowym zespole dla osób aktywnie działających w sektorze kultury. Trwają zapisy! 

Uczestniczki i uczestnicy warsztatu porozmawiają o tym, jak pracować z osobami, które są odmienne kulturowo. W związku z kryzysami globalnymi już spotykamy i będziemy spotykać osoby, które przeszły trudne doświadczenia, ale chcą zawodowo tworzyć kulturę i sztukę. Jak możemy się do tego dobrze przygotować? Warto zacząć od odpowiedzi na pytanie czym jest różnorodność oraz na czym polega włączanie i równe szanse. Z pomocą Dory Mołodyńskiej-Küntzel zarysujemy mapę dobrych praktyk – co pomaga, co przeszkadza w pracy w obszarze kultury i sztuki. W efekcie spróbujemy określić czym jest różnorodna i odpowiadająca na potrzeby przestrzeń do pracy o charakterze wspierającym.  

Do udziału w warsztacie zachęcamy edukatorów_ki, animatorów_ki, kuratorów_ki, aktywistów_ki , oraz wszystkie inne osoby działające w kulturze i jednocześnie tworzące projekty edukacyjne. Spotkanie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona.
 

Prowadząca: Dora Mołodyńska-Küntzel – Certyfikowana trenerka i konsultantka z zakresu Diversity, Equity & Inclusion w Punt Kick | Shaping DEI Competence. Prezeska Stowarzyszenia Diversja. W latach 2014-2023 koordynatorka sieci Żywa Biblioteka Polska i organizatorka Żywej Biblioteki Wrocław. Wykładowczyni Intercultural Communication na Uniwersytecie Wrocławskim. Laureatka 30 Kreatywnych Wrocławia edycja 2021.
 

Warsztat organizowany jest w ramach projektu „Czyje głosy są słyszane? Program wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii” współfinansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Kultura”. 

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.