Menu

Sztuka sąsiedztwa. Forum artystycznych działań lokalnych: wizyty studyjne

Sztuka sąsiedztwa. Forum artystycznych działań lokalnych: wizyty studyjne

Sztuka i sąsiedztwo to para idealna. Dlatego 21 października po raz kolejny zapraszamy na spotkania z kilkunastoma okołoartystycznymi inicjatywami z obrzeży różnych miast, a dzień później – na trzy wizyty studyjne. Zdobądź wiedzę, garść inspiracji oraz porozmawiaj z osobami, które wzmacniają lokalną integrację i odznaczają się niezwykłą kreatywnością w sektorze kultury!

22 października, między 11:00 a 12:30, równocześnie odbędą się spotkania w Galerii Nicponiej, Pracowni Galerii Serwis i Postoju – oddolnym centrum społeczno-kulturalnym. Gospodynie i gospodarze opowiedzą nam o sposobie funkcjonowania prowadzonych inicjatyw – na własnym przykładzie wytłumaczą, jak lokalny wymiar współpracy wpływa na sztukę oraz jak kultura wzmacnia sąsiedzką integrację. Dzięki wizytom studyjnym przekonamy się, że spontaniczne lub początkowo nieśmiałe działania mogą przerodzić się w długą, środowiskowo zaangażowaną i owocną przygodę. Wspólnie z nami zajrzyj za kulisy nietypowych wrocławskich inicjatyw!

Kolektyw Zbiór Pusty, Pracownia Galeria Serwis

Jeżeli już działasz lokalnie w obrębie sztuki lub dopiero planujesz rozpocząć swoją przygodę z artystyczno-integracyjną działalnością, lub po prostu chcesz bliżej poznać ciekawe okołoartystyczne projekty – weź udział w Sztuce sąsiedztwa! Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, ale obowiązują ZAPISY.

Do zobaczenia!

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.