Menu

Warsztaty improwizacji z Wrocławską Orkiestrą Improwizowaną

Warsztaty improwizacji z Wrocławską Orkiestrą Improwizowaną

Jesteś muzykiem, muzyczką, praktykantem muzyki? Grasz z pasją i chciałabyś bądź chciałbyś popróbować swoich sił w większym gronie? Kręci Cię improwizacja?

Zapraszamy na 3 dni darmowych warsztatów muzycznych w Klubie pod Kolumnami z Wrocławską Orkiestrą Improwizowaną!

  • 𝐃𝐥𝐚 𝐤𝐨𝐠𝐨?

Warsztaty są otwarte zarówno dla słuchaczy, jak i dla młodych muzyków i muzyczek, chcących doświadczyć lub nauczyć się improwizacji muzycznej w zespole.

  • 𝐊𝐭𝐨 𝐛𝐞̨𝐝𝐳𝐢𝐞 𝐣𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐰𝐚𝐝𝐳𝐢ł?

Każdy warsztat prowadzony będzie przez liderów i liderki z Wrocławskiej Orkiestry Improwizowanej.

  • 𝐂𝐳𝐞𝐠𝐨 𝐬𝐢𝐞̨ 𝐧𝐚𝐮𝐜𝐳𝐲𝐬𝐳?

Profesjonaliści i profesjonalistki z Orkiestry wprowadzą uczestników i uczestniczki w podstawy dyrygentury improwizowanej z użyciem autorskich znaków dyrygenckich oraz przedstawią serię ćwiczeń, które pozwalają nabrać swobody i pewności siebie przy graniu na żywo.

Warsztaty będą zakończone wspólnym koncertem granym wraz z uczestnikami.

Zapisz się na warsztaty na stronie Wrocławskiego Instytutu Kultury: LINK

Regulamin: https://bit.ly/4jCAUTE

Załącznik do Regulaminu: https://bit.ly/4kozPQq

Zarządzenie Dyrektorki: https://bit.ly/4kMxsGX

Wrocławska Orkiestra Improwizowana – powstała w kwietniu 2021 roku z potrzeby utworzenia platformy zrzeszającej muzyków zainteresowanych muzyką improwizowaną. Członkami orkiestry są osoby reprezentujące gatunki muzyczne z obszaru jazzu, muzyki klasycznej, hip-hopu, elektroniki oraz muzyki eksperymentalnej. Na bazie doświadczeń zdobytych we współpracy z innymi orkiestrami, grupa opracowała język komunikacji pozwalający kreować formę i dynamikę wykonywanych utworów w czasie rzeczywistym. Łącząc klasyczne podejście do tworzenia muzyki z koncepcją wolnej improwizacji, orkiestra kreuje nieprzewidywalną i emocjonalną opowieść, która jest spójna i intrygująca dla odbiorcy.

Oprócz działalności koncertowej, orkiestra mocno angażuje się w rozwój i promocję muzyki improwizowanej. W ramach swojej działalności, raz w miesiącu prowadzi wydarzenie „Obrzęk”, podczas którego zgłoszeni wcześniej muzycy mają okazję grać koncerty improwizowane przed publicznością. Orkiestra prowadziła również cykl koncertów edukacyjnych z historii jazzu dla dzieci w ramach festiwalu Jazztopad w Narodowym Forum Muzyki, wprowadzając młodych uczestników w koncept improwizacji. Orkiestra organizowała również rezydencję artystyczną w Sokołowsku oraz w Cigacicach podczas której zagrała zarówno koncerty jak i prowadziła warsztaty z improwizacji dla zainteresowanych muzyków.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.