Menu

Gimnastyka rysunkowa – zabawy twórcze pod okiem Pawła Mildnera 

Gimnastyka rysunkowa – zabawy twórcze pod okiem Pawła Mildnera 

Rysunkowy trening – bez napinki i rywalizacji. Już 11 kwietnia zapraszamy do Recepcji na wieczór pełen rysunkowych fikołków, salt i i skoków w dal (a czasem i na główkę), pod czujnym okiem wrocławskiego artysty! 
  • (BILETY WYPRZEDANE)

Raz w miesiącu spotykamy się w Recepcji, by we wspólnej przestrzeni* wykonać kilka rysunkowych ćwiczeń zaproponowanych przez lokalnego artystę lub artystkę*. Na wstępie poznamy twórcze inspiracje i praktyki osoby rzucającej wyzwanie, a następnie chwycimy za ołówki, pisaki czy kredki* i pobawimy się kreską. Zadania mogą być śmieszne, straszne lub zupełnie absurdalne – z pewnością uruchomią sieć skojarzeń i przybliżą kilka nowych* technik czy perspektyw związanych z tą wszechstronną dyscypliną, jaką jest rysunek. Kup bilet na wydarzenie już dziś!

* Usiądź w gronie znajomych, nieznajomych lub solo w bardziej zacisznym kącie – luźna formuła spotkania ma sprzyjać rozmowom i poznawaniu osób o podobnych zainteresowaniach, a równocześnie nie narzucać integracji.  

* 11 kwietnia od godziny 18:00 naszą rysunkową kondycją zaopiekuje się Paweł Mildner ➳ wrocławski ilustrator i grafik. Autor książek obrazkowych (Ciekawe, co myśli o tym królowa; Ptakty), twórca plakatów oraz prac publikowanych na łamach magazynów, takich jak Zwykłe życie, Kukbuk, The New York Times czy Anorak Magazine. Wspólnie poznajmy jego fantazyjną twórczość, pełną intensywnych kolorów, ruchomych kształtów i poczucia humoru.  

* Podstawowe materiały, takie jak kartki, ołówki, pisaki czy kredki będą dostępne na miejscu, ale jeżeli masz swoje ulubione, sprawdzone narzędzia – weź je ze sobą! 

* Do wzięcia udziału w spotkaniu umiejętności rysunkowe nie są wymagane, ale jeśli je posiadasz, to super – zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych gimnastyka rysunkowa będzie ciekawą przygodą! 

Paweł Mildner, fot. TY PO WRO 


Między ćwiczeniami będziemy przyglądać się swoim pracom, orientując się, że to samo hasło może uruchamiać w nas różne skojarzenia i skłaniać nas do obierania podobnych lub zupełnie przeciwnych kierunków. W ćwiczeniu weźmie również udział sam Paweł Mildner – w końcu z rzucanym wyzwaniem trzeba i samemu się zmierzyć. Na koniec spotkania prowadzący ogłosi majowy termin gimnastyki i wybierze kolejną osobę, która przygotuje rysunkowe ćwiczenia.  

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.