Menu

Święto Podwórka Ruska 46 

Święto Podwórka Ruska 46 

Wystawy i warsztaty, wieczorne koncerty i zjawiskowy drag queens show, kiermasz i długie, sąsiedzkie rozmowy – 21 i 22 czerwca zapraszamy na kolejną odsłonę Święta Podwórka! 

Ruska 46 – to pod tym adresem kryje się artystyczny mikrokosmos Wrocławia. Na co dzień odbywa się tutaj mnóstwo kulturalno-społecznych wydarzeń, organizowanych przez osoby, które od lat i z niezmienną pasją działają w podwórkowych pracowniach, galeriach, fundacjach i klubokawiarniach. Wydaniem specjalnym tej mozaikowej oferty jest huczny, czerwcowy weekend, którego motywem przewodnim jest splot – relacji, interakcji i działań.  

W trakcie Święta Podwórka poznamy m.in. twórczość pomysłodawcy murali ,,kolorowe podwórka’’ na Nadodrzu, Mariusza Mikołajka, zobaczymy eksperymentalne instalacje w IP Studio i Galerii u Kosałki oraz będziemy podziwiać ponad trzysta małych pianin i fortepianów w Galerii Toy Piano czy dzieła lokalnych szklarzy, rzeźbiarzy i designerów w TYC ART Brama Przejściowa. Czekają nas również rozmaite warsztaty – tworzenia kolażu, łapaczy snów, wspólnej tkaniny inspirowanej magicznym, morskim światem czy tworzenia odbitek podwórkowych, kolorowych neonów.  

Ważnym punktem programu jest sobotni, sąsiedzi kiermasz, podczas którego będzie można kupić prace i gadżety skrywane dotąd w tutejszych, galeryjnych archiwach oraz zintegrować się podczas wspólnych gier i warsztatów organizowanych przez fundacje zlokalizowane przy Ruskiej 46. I w końcu – muzyka! Na plenerowej Otwartej Scenie zagrają przed publicznością zespoły, artyści i artystki, wyłonione z otwartego naboru, odkrywającego nowe talenty. Tuż po nich scenę przejmą zjawiskowe drag queens, które szykują dla nas show pełne niespodzianek i brokatu.  

Twórcza ekspresja, zabawa i otwarte, sąsiedzkie rozmowy – zapraszamy!

SPRAWDŹ PROGRAM

Wydarzenie organizowane jest w ramach Święta Wrocławia 2024 i finansowane przez Miasto Wrocław.  

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.