Menu

Zmysłowy welodrom – warsztaty, wykład i degustacja

Zmysłowy welodrom – warsztaty, wykład i degustacja

W czerwcu wsiadamy na nasze jednoślady i wracamy na Wrocławski Welodrom! Organizowane w ramach Mikrograntów spotkania „w oku betonu” przybliżą fenomen niezwykłego toru kolarskiego z czasów Breslau i wyostrzą nasze zmysły.

Projekt Soni Mielnikiewicz zainaugurujemy 17 czerwca. Na Wrocławskim Torze Kolarskim im. Wernera Józefa Grundmanna przy ul. Żmigrodzkiej 243 aktywujemy zmysły DOTYKU i SMAKU!

Spacer po welodromie będzie okazją do „przebicia się wzrokiem poprzez warstwy historii” tego zabytkowego obiektu. Faktura betonu posłuży jako dotykowa inspiracja do stworzenia projektów kolarskich proporców oraz odbicia pamiątkowych koszulek metodą sitodruku.

Posmakujemy również „kawy kolarza” i poznamy sekrety przedwojennej, kolarskiej diety oraz kulinariów w Breslau dzięki opowieściom Maćka Wlazło (Beard of Breslau) i Soni Mielnikiewicz (Rusz Ten Beton). Wreszcie, wytężymy słuch podczas dźwiękowego seansu, oddając się „muzyce welodromu” skomponowanej przez Ghosts of Breslau. Dodatkowo każda osoba otrzyma w prezencie tematyczny zin „Szósty zmysł”. Super pamiątka i wielozmysłowe wspomnienia – zapraszamy na tor!

Wydarzenie jest częścią inicjatywy „Zmysłowy welodrom. Spotkania w oku betonu” Sonii Mielnikiewicz. Projekt odbywa się w ramach Programu Mikrogranty. Przeczytaj o nim więcej

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.