Menu

Znikająca komunikacja miejska na mapie. Warsztaty z Tomaszem Sielickim

Znikająca komunikacja miejska na mapie. Warsztaty z Tomaszem Sielickim

Spacerując ulicami Wrocławia można natrafić na prawdziwe relikty komunikacyjne. W bruku wciąż leżą szyny, a na murach dostrzec można rozety, które dawniej podtrzymywały sieć trakcyjną. Nie zawsze wiadomo jednak, dokąd trasa prowadziła, a co ważniejsze – dlaczego dziś nie jest używana.

I właśnie te wyłączone z eksploatacji odcinki sieci tramwajowej będą nas interesować. Na początek przejdziemy się po Starym Mieście, by znaleźć kilka z nich, a następnie zasiądziemy w Barbarze, aby prześledzić stare plany Wrocławia i poszukać kolejnych śladów. Efekty naszej wspólnej pracy zamienimy w mapę znikającej wrocławskiej komunikacji miejskiej.

Znacie jakieś stare torowiska w swojej okolicy?

Zróbcie zdjęcie albo weźcie ze sobą stare fotografie, pocztówki, mapy, plany lub przewodniki. Materiały możecie wysłać nam również przed spotkaniem na adres barbara@instytutkultury.pl.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy zakupić bilet w cenie 15 zł. Sprzedaż odbywa się tylko online – KUP BILET

Znikające miasto

Przez cały rok podczas cyklu wykładów i warsztatów będziemy przyglądać się przemianom i przekształceniom, którym nieustannie ulega przestrzeń miejska. Z Waszą pomocą udało nam się też stworzyć mapę znikającego Wrocławia, którą możecie znaleźć tutaj: https://instytutkultury.pl/mapa

Zdjęcie na górze strony – przedwojenne torowisko na ulicy Zachodniej, pochodzi ze zbiorów Wratislaviae Amici (polska-org.pl)

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.