Menu

Znikające miasto: lata 2000 | Wykład Mateusza Parużyńskiego

Znikające miasto: lata 2000 | Wykład Mateusza Parużyńskiego

Wracamy na pokład naszego miejskiego wehikułu czasu! Jesteśmy już coraz bliżej współczesności – w listopadzie przenosimy się na początek XX wieku.

Wydawać się nam może, jakbyśmy to wczoraj wchodzili do pachnących nowością centrów handlowych, jednak od omawianej dekady dzieli nas już prawie 20 lat. Lata 2000. to czas przejścia, nowe millennium zmieniło wzorce w architekturze, pojawiły się próby uspokojenia krzykliwych i kolorowych lat 90.

O tym, jak zmieniliśmy się i co zniknęło z Wrocławia, dowiecie się na wykładzie. Śmiałe wizje komunikacyjne, które zmieniły wrocławskie ulice, zabudowa pustych działek biurowcami czy rozkwit deweloperki, to tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone.

O znikającym Wrocławiu z pierwszego 10-lecia lat 2000. opowie Mateusz Parużyński

absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Choć zawodowo zajmuje się programowaniem, nie porzucił swojej pasji, jaką jest architektura. W wolnych chwilach podróżuje po byłych miastach wojewódzkich, próbuje wytropić pozostałości po świecie, kiedy było ich jeszcze 49. Relacje z wypraw, a także zdjęcia prezentuje na instagramowym profilu o nazwie @cztery_dziewiec. Fan modernistycznych osiedli, przepięknego Dolnego Śląska, uśmiechnięty mieszkaniec Wrocławia.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.