Menu

Życie w szczelinie – wykład rodzinny z audiodeskrypcją

Życie w szczelinie – wykład rodzinny z audiodeskrypcją

Kolejne weekendowe spotkanie z Łukaszem Iwaniukiem, który opowiada najmłodszym o nie-ludzkich mieszkańcach Wrocławia. Tym razem będziemy poznawać świat zwierząt żyjącym w miejskich… szczelinach!

Pęknięcia murów z cegieł czy betonu, szczeliny między płytami chodnika, miejsca w pionie i w poziomie – mogą być domem różnych roślin i zwierząt (bo gdzie są rośliny, tam i np. owady). Podczas spotkania przyjrzymy się bliżej rozmaitym gatunkom: jerzyki, pustułki, nietoperze, skorupiaki i błonkówki wysuną nos ze szczelin i pozwolą nam się poznać. Rozsiądziemy się swobodnie na poduszkach (zero niewygodnych krzeseł!), a Łukasz Iwaniuk, biolog–zoolog–chiropterolog opowie nam mnóstwo ciekawostek o miejskiej przyrodzie.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy każdą zainteresowaną osobę!

Dzięki projektowi “Rodzinnie w Barbarze – dostępność we Wrocławskim Instytucie Kultury” również dzieci, jak i rodziców czy opiekunów z niepełnosprawnościami wzroku. Parę stworzyć można nie tylko z rodzicami, ale też z babcią, dziadkiem, ciocią, wujkiem, siostrą czy bratem!

Chcesz wziąć udział w wykładzie? Wypełnij formularz TUTAJ

Pytamy w nim nie tylko o Wasze imiona, maile, ale też o potrzeby (audiodeskrypcja, asystent). Po wypełnieniu formularza otrzymacie od nas wiadomość z linkiem do zakupu biletu – koszt udziały w spotkaniu wynosi 10 zł – bilet jest ważny dla jednego dziecka oraz rodziców/opiekunów, a także asystenta.

Jeśli macie jakieś pytania, piszcie śmiało na adres: bezbarier@instytutkultury.pl lub dzwońcie pod numer 537 073 638.

Wykład poprowadzi Łukasz Iwaniuk – biolog–zoolog–chiropterolog (badacz nietoperzy). Absolwent Zakładu Ekologii Ptaków na UWr, nauczyciel i wychowawca (V LO i ASP „Jaskółka”, dawniej przez wiele lat w XII LO) oraz edukator. Autor kilku publikacji naukowych i popularno-naukowych poświęconych ochronie przyrody.


Wydarzenie realizowane jest w ramach przedsięwzięcia grantowego „Rodzinnie w Barbarze – dostępność we Wrocławskim Instytucie Kultury”, finansowanego w ramach projektu „Kultura bez barier”.

Powrót do kalendarium
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.