Menu

Karol Knapiński, Michał Kram, Karolina Kułaga, Jan Styczyński, Olgierd Żemojtel

Karol Knapiński, Michał Kram, Karolina Kułaga, Jan Styczyński, Olgierd Żemojtel

Grupa wrocławskich muzyków (kompozytorów, dyrygentów, instrumentalistów) działających w ramach Koła Artystyczno-Naukowego Nowych Mediów przy Studiu Kompozycji Komputerowej Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu, przy wsparciu Kultury Mobilnej, zrealizują koncert w Turynie (Włochy) na zaproszenie naukowców z Politecnico di Torino (PoliTo).

Zaproszeni artyści zrealizują koncert przy użyciu prototypowej technologii NMP (networked music performance), pozwalającej muzykom z różnych części świata łączyć się ze sobą za pomocą sieci komputerowej o bardzo małych opóźnieniach i – dzięki temu – grać wspólnie zdalne koncerty. Podczas występu zaprezentowane będą utwory młodych kompozytorów, grane równocześnie przez część wykonawców w Turynie, a część we Wrocławiu, gdzie transmitowany dźwięk będzie prezentowany publiczności w czasie rzeczywistym. Koncert planowany jest na 23 czerwca 2023 roku.

Wyjazd do Włoch jest szansą na prezentację utworów wrocławskich muzyków na arenie międzynarodowej. Będzie to okazja, by zapoznać się z nowatorską technologią i nauczyć się ją wykorzystywać w przyszłości. NMP zaistnieje na gruncie polskim, a Wrocław będzie pionierskim ośrodkiem rozwijającym muzykowanie zdalne przy użyciu nowych mediów. Realizacja projektu otworzy drzwi kolejnych współprac między wrocławskimi artystami a włoskim środowiskiem naukowo-artystycznym.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.