Kompetencje

Jednym z naszych zadań jest pobudzanie rozwoju pola kultury. Naszymi propozycjami spotkań ze specjalistami z całego kraju chcemy umożliwić kadrom kultury podnoszenie kompetencji oraz wspólnie badać trendy, które pozwolą nam rozwinąć skrzydła. 

Do Instytutu zabieramy ze sobą działania, które dotychczas znaliście jako projekty Praktyków Kultury, czyli skierowane do pracowników naszego sektora warsztaty, spotkania i wspólne akcje poszerzające zawodowe horyzonty. Doświadczenia zdobyte w poprzednich latach chcemy wykorzystać, by twórczo rozwinąć tę sferę naszej działalności. Razem z Wami poznamy nowe, przydatne w pracy w kulturze umiejętności, spotkamy się na seminariach i warsztatach omawiając zagadnienia istotne w naszym sektorze, będziemy też zlecać badania, a potem wspólnie je analizować i dzielić się ze światem wyciągniętymi wnioskami.   

Ten obszar po części wynikał będzie też ze wspólnego sieciowania – to tam poszukamy ważnych dla nas, czyli kadr kultury, tematów. W ramach rozwoju kompetencji mamy zamiar pomóc poszerzyć je również osobom stawiających pierwsze kroki w realizacji kulturalnych wydarzeń. Z myślą o nich wciąż poprowadzimy też takie działania jak Akademia Mikrograntów, które umożliwiają zdobycie nowych umiejętności i poznanie tajników pracy przy kulturalnych projektach od podstaw.

Jaka jest kultura we Wrocławiu? Trwają prace nad Diagnozą Wrocławskiej Kultury

Wrocławski Instytut Kultury przygotowuje Diagnozę Wrocławskiej Kultury na rok 2022. Przez najbliższym miesiąc zapraszamy osoby działające w polu miejskiej kultury do udziału w pierwszym powszechnym samospisie środowiska!

więcej

Wykorzystaj Design Thinking w pracy w kulturze

Prężnie działasz w sektorze kultury i zastanawiasz się jak lepiej włączać odbiorców w swoje działania? Zastanawiasz się jak przyciągnąć nową grupę uczestników Twoich wydarzeń? Naucz się wykorzystywać Design Thinking w pracy instytucji kultury i poznaj potrzeby swoich odbiorców!

więcej

Dowiedz się, jak zrozumieć przyszłość

Czym są trendy i jak wykorzystywać je w pracy w kulturze? Co zrobić, by być krok przed innymi? Jak być uważnym na zmiany i gdzie szukać pierwszych sygnałów nowych trendów? Odpowiedzi na te i wiele więcej pytań znajdziemy 14 i 21 kwietnia na warsztatach „Trendwatching w kulturze”, które poprowadzi Monika Borycka (TrendRadar)!

więcej