Kompetencje i badania

Jednym z naszych zadań jest pobudzanie rozwoju pola kultury. Naszymi propozycjami spotkań ze specjalistami z całego kraju chcemy umożliwić kadrom kultury podnoszenie kompetencji oraz wspólnie badać trendy, które pozwolą nam rozwinąć skrzydła. 

Do Instytutu zabieramy ze sobą działania, które dotychczas znaliście jako projekty Praktyków Kultury, czyli skierowane do pracowników naszego sektora warsztaty, spotkania i wspólne akcje poszerzające zawodowe horyzonty. Doświadczenia zdobyte w poprzednich latach chcemy wykorzystać, by twórczo rozwinąć tę sferę naszej działalności. Razem z Wami poznamy nowe, przydatne w pracy w kulturze umiejętności, spotkamy się na seminariach i warsztatach omawiając zagadnienia istotne w naszym sektorze, będziemy też zlecać badania, a potem wspólnie je analizować i dzielić się ze światem wyciągniętymi wnioskami.   

Ten obszar po części wynikał będzie też ze wspólnego sieciowania – to tam poszukamy ważnych dla nas, czyli kadr kultury, tematów. W ramach rozwoju kompetencji mamy zamiar pomóc poszerzyć je również osobom stawiających pierwsze kroki w realizacji kulturalnych wydarzeń. Z myślą o nich wciąż poprowadzimy też takie działania jak Akademia Mikrograntów, które umożliwiają zdobycie nowych umiejętności i poznanie tajników pracy przy kulturalnych projektach od podstaw.

Podsumowanie 2022: KOMPETENCJE I BADANIA

Dla Wrocławskiego Instytutu Kultury rok 2022 był intensywny, pełen wyzwań, a przede wszystkim niezwykle ekscytujący. Przez ostatnie dwanaście miesięcy nie tylko od podstaw zbudowaliśmy nową wrocławską instytucję kultury, ale i przetestowaliśmy w akcji jej program. Jednym z naszych zadań jest pobudzanie rozwoju i wzmacnianie kompetencji osób działających w polu kultury – i właśnie od tego obszaru rozpoczniemy podsumowanie roku 2022.

więcej

„Rodzinnie w Barbarze”, czyli dostępność w WIK

W tym roku możemy pochwalić się ambitnym projektem we Wrocławskim Instytucie Kultury – wraz z PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych) podjęliśmy się dostosowania przestrzeni, wydarzeń jak i komunikacji Barbary dla osób z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu oraz G/głuchych

więcej
Dwie uśmiechnięte młode kobiety stoją naprzeciwko siebie. Jedna trzyma mikrofon, druga udziela jej wywiadu.

Tajniki wystąpień publicznych – warsztaty dla praktyków i praktyczek kultury już wkrótce

Czy w codziennej pracy zdarza Wam się stawać przed telewizyjną kamerą albo mówić do radiowego mikrofonu? Występować przed publicznością, prezentować, przekonywać do swoich pomysłów? Już 8 listopada i 6 grudnia w Barbara dowiecie się, jak zainteresować rozmówcę naszymi działaniami, zmieścić maksimum treści w minimalnym czasie, a przy tym być gotowym na każde pytanie i zachować pełny spokój.

więcej