Kultura Mobilna

Od tego roku program Kultura Mobilna dla twórców i artystów z Dolnego Śląska działa pod szyldem Wrocławskiego Instytutu Kultury! Biorąc udział w programie wsparcia możecie zdobyć dofinansowanie na Wasz wymarzony zagraniczny wyjazd. Wyprawa na konferencję badawczą, wyjazd na rezydencję, a może wizyta studyjna w pracowni na drugim końcu świata? Dokąd pojedziecie i w jakim celu zależy od Was – od nas otrzymacie wsparcie finansowe. 

Nabór do tegorocznej edycji programu trwa przez cztery tygodnie: od 1 do 28 kwietnia. Wyniki ogłosimy 10 maja, a wasze wyjazdy powinny się odbyć między 1 maja a 10 grudnia 2022 roku (możecie też wykazać koszty wstecz! Więcej w regulaminie).

Prowadzony od 2017 roku program Kultura Mobilna skierowany jest do artystów, kuratorów, menedżerów, aktywistów, animatorów i badaczy kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska, którzy indywidualnie lub w grupach chcą w tym roku zrealizować swoje projekty za granicą. Aplikować możecie nie tylko wtedy, gdy planujecie wyjazd w ramach rezydencji lub wizyt studyjnych. Do udziału zachęcamy również osoby (lub grupy) zamierzające wziąć udział w zagranicznych przeglądach sztuki, festiwalach, warsztatach, plenerach, prezentacjach, konferencjach, targach, badaniach praktyk kulturalnych czy innych wydarzeniach i projektach, dzięki którym będą miały okazję, by rozwijać umiejętności, zaprezentować swoją twórczość i budować relacje międzynarodowe. Uwaga, akceptowane są także aplikacje na wyjazdy sieciujące służące pozyskiwaniu partnerów!

Zwycięzcy naboru na pokrycie kosztów podróży i / lub zakwaterowania otrzymają wsparcie finansowe do 3000 złotych brutto. Aplikować mogą wszyscy zainteresowani – bez względu na wykształcenie czy doświadczenie.

Jak się zgłosić?

Wnioski możecie zgłaszać przez ELEKTRONICZNY FORMULARZ, który dostępny będzie do 28 kwietnia.

Zgłoszenia przyjmujemy w języku polskim lub angielskim, w którym załącza się poniższe dokumenty:
CV (w przypadku grup konieczne jest CV składającego wniosek oraz krótsze biogramy członków grupy, które należy zamieścić w formularzu wniosku);
list motywacyjny (w formularzu wniosku);
zaproszenie / potwierdzenie / list intencyjny od zagranicznego partnera potwierdzający uczestnictwo w danym wydarzeniu, projekcie, rezydencji czy wizycie studyjnej (nie ma wzorów takiego dokumentu, powinien być formalny i opisywać charakter współpracy) bądź opis wyjazdu sieciującego (szczegółowy plan wyjazdu z podaniem osób i instytucji, organizacji, wydarzeń, z którymi wnioskodawca planuje nawiązać partnerstwo).

Formularz dostępny jest TUTAJ

Przydatne dokumenty

Lista najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi
regulamin naboru
wzór formularza wniosku
wzór umowy
wzór pełnomocnictwa

Macie pytania? Skontaktujcie się z nami lub przyjdźcie na konsultacje

Zanim zgłosicie swój projekt przez formularz warto skonsultować się z nami. Dzięki temu unikniecie błędów formalnych i sprawdzicie, czy Wasz wyjazd wpisuje się w ramy programu. Ewentualne pytania i wątpliwości możecie przesyłać mailowo na adres: kulturamobilna@instytutkultury.pl.

→ wzór wniosku w wersji edytowalnej – możecie w nim wpisać swój pomysł do konsultacji z nami i przyjść na jedno ze spotkań informacyjnych na żywo w Barbarze (Świdnicka 8b). Do wyboru macie dwa terminy: 12 i 26 kwietnia między godziną 17:00 a 18:00. Dajcie nam znać wcześniej o planowanej wizycie – ślijcie wiadomości na kulturamobilna@instytutkultury.pl.

Terminy

nabór wniosków: 1 – 28/04/2022
wyniki: 10/05/2022
wyjazdy: 1/05 – 10/12/2022

Program Kultura Mobilna jest jednym z obszarów działań Wrocławskiego Instytutu Kultury, który zajmuje się wsparciem mobilności i promowaniem twórców z Wrocławia i Dolnego Śląska, a poprzez to budowaniem i wzmacnianiem międzynarodowych relacji kulturalnych.

Kontakt

kulturamobilna@instytutkultury.pl