Menu

Arnis Aleinikovas

Arnis Aleinikovas

Litewski artysta interdyscyplinarny urodzony w 1995 roku. Na początku kariery artystycznej chciał zostać aktorem teatralnym i filmowym, aby następnie kształcić się w kierunku  reżyserii. Obecnie tworzy prace artystyczne pomiędzy teatrem, performancem, instalacją przestrzenną, ruchem, modą, filmem i nauką. W swojej praktyce Interesują go tematy egzystencjalne takie jak koncepcja rzeczywistości, mechanika kwantowa, sztuczna inteligencja i uzdrawianie somatyczne.

Arnis zrealizował swój projekt artystyczny LUCIDITY we Wrocławiu na przełomie grudnia i stycznia 2022/2023. Jego głównym założeniem było stworzenie świadomości grupowej, budowanie więzi wśród lokalnej grupy tancerzy na różnym etapie zaawansowania i przede wszystkim współtworzenie sztuki, która daje przyjemność i przynosi ulgę. Podczas czterech zorganizowanych w przestrzeni Barbary warsztatów, Arnis zaprosił wrocławską społeczność do pracy nad ruchem ekstatycznym i testowania pisania automatycznego, techniki wykorzystywanej przez dadaistów i surrealistów w XX wieku.

Pierwsza prezentacja efektów ich wspólnej pracy odbyła się 12 stycznia w Barbarze. Dwa miesiące później performans pokazany został również w Kownie.

Wróć do listy
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.