Menu

Laura Adel

Laura Adel

Artystka zaplanowała warsztaty połączone ze spacerowaniem wokół tematu szeroko rozumianej typografii Wrocławia. Czerwcowym spotkaniom w terenie będą towarzyszyły streetartowe interwencje w mieście.  

Laura chce wziąć pod lupę warstwę estetyczną, znaczeniową jak i emocjonalną, jakie niosą ze sobą słowa widziane w mieście, pisane, drukowane, nagrane lub wypowiedziane. Partnerskie działanie artystyczne będzie polegało na nowym spojrzeniu na przestrzeń miejską oraz stanie się bezpieczną przestrzenią twórczej rozmowy z uczestnikami.  Cały proces rezydencyjny będzie wspierać mieszkająca we Wrocławiu Miruna Gheordunescu, rumuńska artystka i DJ-ka. To właśnie wspólny występ Miruny i Laury w Recepcji (1.06, g. 19:00) zainauguruje rezydencję artystki w ramach platformy MagiC Carpets.

Laura Adel jest artystką interdyscyplinarną wykorzystującą sztukę do kwestionowania percepcji i odkrywania nowych estetyk. Swoją twórczość opiera na abstrakcji, filmach eksperymentalnych i interakcji. Prace Laury były nagradzane zarówno w kraju, jak i za granicą. Jej abstrakcyjne filmy można było oglądać m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku czy w Pawilonie Czterech Kopuł we Wrocławiu. W ramach kolekcji Urban Screen Production jej filmy pokazywane są w Kanadzie, Nowej Zelandii i Australii. Pracuje na Wydziale Nowych Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, gdzie robi doktorat (www.lauraadel.com).

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.