Menu

Oscar Andersson

Oscar Andersson

Oscar Andersson to szwedzki artysta wizualny, scenograf oraz ilustrator ze Sztokholmu. Postaci oraz elementy magiczne odgrywają kluczową rolę w wizualnym świecie Szweda. W jego twórczości wyobraźnia i mistycyzm mieszają się z motywami życia codziennego.

Oscar zaplanował wielkoformatową realizację tekstylną, którą stworzy wspólnie z młodzieżą zaproszoną na warsztaty w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej przy wrocławskim Rynku. Finał grupowej pracy zaprezentujemy podczas tegorocznego Święta Podwórka przy ul. Ruskiej 46 (21-22 czerwca 2024). Artysta zainspirował się tematem lokalnych legend opowiadających o wyimaginowanych stworach, szczególnie tych podwodnych. Wymyślone postacie planuje umieścić na wspomnianej tkaninie artystycznej wielkiego formatu.

Podczas warsztatów zatytułowanych ,,Waiting for magic” (tłum. z ang, Czekając na magię”) wspólnie z grupą młodzieży zainspiruje się podwodną mitologią. Uczestnicy będą mieli szansę stworzyć wyimaginowane postaci z morskiego świata i stworzą wspólnie wyjątkową tkaninę artystyczną. Warsztaty inspirowane są rzeźbami i witrażami znajdującymi się w pobliskim basenie przy ulicy Teatralnej we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.