Menu

Stanca Soare

Stanca Soare

Stanca Soare (artystka z Rumunii) skupi się na temacie przemysłu domowego, pojęcia przeciwstawnego do rzemiosła, które zostało opisane przez Zaharię Floricę, założycielkę Muzeum Tekstyliów w rumuńskim mieście Băița. Według niej przemysł domowy oznacza przedmioty przetwarzane przez członków jednego domu, z podstawowych zasobów znalezionych w obszarze gospodarstwa domowego. O kształtach tych elementów decyduje przede wszystkim użyteczność, a nie warstwa estetyczna.  

Artystka zaproponuje mieszkańcom spacery i spotkania, podczas których wraz z uczestnikami będzie poszukiwać przydatnych pozostałości w najbliższym otoczeniu. Badając kształty, faktury i cechy przedmiotów, grupa będzie nadawać swoim znaleziskom nowe funkcje. Skanując potencjał każdego materiału, będziemy zastanawiać się wspólnie nad tym jak wykorzystać krzak, mebel odnaleziony na śmietnisku czy kawałek skały oraz jakie ślady zostawiamy my użytkownicy po sobie? 

Seria kreatywnych spotkań ze Stancą zaplanowana jest na 22, 23, 30 maja oraz 6 czerwca. Zajęcia są bezpłatne, prowadzone będą w j. angielskim i odbędą się w Barbarze oraz w Klubie pod Kolumnami

Wróć do listy
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.