Menu

Mikrogranty 2024 – nabór II

Zbliża się druga w tym roku okazja do działania na lokalnym gruncie. Od 1 do 15 maja będzie można zgłosić swój projekt na warsztaty, spacery i inne integrujące spotkania na wrocławskich osiedlach. Zdobądź wsparcie finansowe, logistyczne, promocyjne i… weź miasto w swoje ręce! 
Co znajdziecie dalej?

jak się zgłosić do naboru i co wspólnie możemy zrealizować
najważniejsze terminy i nasze wsparcie
konsultacje, spotkania informacyjne i kontakt

Jakie pomysły zrealizujemy tym razem? 

Od 1 do 15 maja możecie zgłaszać swoją inicjatywę przez formularz, który dostępny będzie na stronie mikrogranty-wnioski.instytutkultury.pl. Realizacja projektów będzie możliwa od końca czerwca do połowy września. Zachęcamy do planowania działań zarówno pod dachem instytucji, siedzib rad osiedli czy Centrów Aktywności Lokalnej, jak i w plenerze – letnie dni będą idealną okazją do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Do programu można zgłaszać różnego rodzaju warsztaty, międzykulturowe gry miejskie, tematyczne spacery, wspólne tańce i śpiewy, międzypokoleniowe spotkania kulinarne lub zupełnie niestandardowe pomysły, których nie było dotąd w programie – możliwości jest naprawdę sporo! Najważniejsze, by projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i mieszkanki, oraz były okazją do dzielenia się pasjami i umiejętnościami.  

W ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych planować spotkania możecie w jednej z czterech dawnych dzielnic miasta: Fabrycznej, Krzykach, Psim Polu lub Śródmieściu. Przypominamy, że w naborze mogą brać udział również osoby bez stałego meldunku we Wrocławiu – ważne, by chcieć działać w jego granicach.  

➳ W ramach inspiracji kliknij TUTAJ i sprawdź archiwum zrealizowanych dotąd projektów!  

Z pełnym wsparciem zespołu 

Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (do 5 tysięcy złotych brutto), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Zespół Mikrograntów pomaga przy realizacji inicjatywy i przygotowaniach do jej zgłoszenia, a we współpracy z Przejściem Dialogu, wspiera również udział osób z doświadczeniem migranckim i/lub których j. polski nie jest pierwszym językiem.  

Od 6 maja w mediach społecznościowych i na podstronie Mikrograntów dostępny będzie wideoporadnik składania wniosku krok po kroku! Poza tym do dnia zamknięcia systemu włącznie, czyli do 15 maja, konsultujemy Wasze pomysły mailowo oraz telefonicznie. Możemy się również umówić na rozmowę online lub na żywo w Barbarze, siedzibie Wrocławskiego Instytutu Kultury. Śmiało kontaktujcie się z nami w dni robocze w godzinach 9:00-17:00. Konsultacje pomysłów w języku ukraińskim, angielskim, białoruskim i rosyjskim odbędą się 8 maja w godzinach 15:00-17:00 w Przejściu Dialogu przy ul. Świdnickiej 19. Zapisy przez telefon 538 579 517

Wszystkie niezbędne do zgłoszenia pliki oraz materiały z naszymi podpowiedziami znajdziecie w naborowej tabelce po lewej stronie.

Zwycięską 14-stkę projektów ogłosimy 11 czerwca. Powodzenia i do zobaczenia w mieście!   

Skontaktuj się z nami!

➳ mikrogranty@instytutkultury.pl, 
+48 71 712 75 72  

Kontakt do koordynatorek: 
Aleksandra Stachura: +48 502 824 363, 
aleksandra.stachura@instytutkultury.pl 
 
Marta Konieczna: + 48 501 214 914, 
marta.konieczna@instytutkultury.pl 

Olivia Wajsen: + 48 607 111 539, 
olivia.wajsen@instytutkultury.pl 

Barbara Lisik: +48 502 824 330 
barbara.lisik@instytutkultury.pl  
Powodzenia i do zobaczenia w mieście!  
Znajdziecie nas również na:

www.wroclaw.pl/mikrogranty
facebook.com/mikrogranty 
www.instagram.com/mikro.granty 

Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.