Menu

Akcja Integracja – sposób na jesienną pluchę

Akcja Integracja – sposób na jesienną pluchę

Drugie w 2022 roku spotkanie z grupą nieformalną „Poszukiwacze Aktywnych Przygód”. W kontynuacji ich wakacyjnego projektu spotkaliśmy się trzy razy na kreatywnych warsztatach.

 spotkaliśmy się trzy razy n jesienią i zimą zaprosiła nas do wspólnego, aktywnego spędzenia czasu. Projekt „Akcja Integracja – sposób na jesienną pluchę!” był to cykl trzech osiedlowych spotkań, które umożliwiły sąsiadom i sąsiadkom ze Stabłowic i Pracz Odrzańskich wspólne spędzenie czasu.

Projekt zainaugurowaliśmy 3 listopada warsztatami kulinarnymi pt. „Chatka Puchatka”. Międzypokoleniową grupą tworzyliśmy pierniki świąteczne oraz poznaliśmy sposoby na ich dekorowanie. Dwa tygodnie później przygotowywaliśmy własne kalendarze adwentowe – na warsztatach nie zabrakło czekolady, z której powstawały elementy potrzebne do stworzenia kalendarza.

Wydarzeniem kulminacyjnym projektu była mikołajkowa gra terenowa „Poszukiwania Rudolfa”, która była rozgrywana w dniach od 3 do 6 grudnia. Na grupy biorące udział w zabawie każdego dnia czekały nowe zagadki i wyzwania czekające na terenie Pracz Odrzańskich i Stabłowic. Finał gry miał miejsce oczywiście 6 grudnia, gdy na wszystkich czekały mikołajkowe upominki.  

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 30. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.