Menu

Akcja Integracja – w zdrowym ciele zdrowy duch

Akcja Integracja – w zdrowym ciele zdrowy duch

Cykl trzech osiedlowych spotkań, które umożliwiły sąsiadom i sąsiadkom ze Stabłowic i Pracz Odrzańskich wspólne spędzenie czasu i lepsze wzajemne poznanie.  

Projekt rozpoczął się 6 sierpnia grą terenową „Spacerkiem przez Stabłowice”. Na jej trasie czekały nas liczne wyzwania fizyczne i umysłowe. Mimo początkowo mało sprzyjających warunków pogodowych, finalnie wszystkim grupom biorącym udział w zabawie, udało się szczęśliwie dotrzeć do mety!

Kolejny raz spotkaliśmy się 22 sierpnia na warsztatach kosmetycznych dla dzieci i młodzieży. Najmłodsi własnoręcznie stworzyli wspaniale pachnące kule kąpielowe, które następnie zabrali ze sobą do domów. Ostatnim spotkaniem międzypokoleniowy piknik osiedlowy, na którym spotkaliśmy się 4 września. Mieszkańcy i mieszkanki Pracz oraz Stabłowic tłumnie zebrali się na pikniku, można było wziąć udział w eksperymentalnych warsztatach kuchni molekularnej. Tworzyliśmy też słynną bubble tea, obejrzeliśmy pokaz magicznych eksperymentów, a nawet zagraliśmy w quidditcha!

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 29 Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.