Menu

Aktywne Żerniki. Ruch łączy pokolenia!

Aktywne Żerniki. Ruch łączy pokolenia!

Cykl warsztatów dla dzieci i seniorów z Żernik, dzięki którym poznali nowe formy aktywności ruchowej oraz metody radzenia sobie ze stresem, a to wszystko dzięki praktyce relaksacji, mindfulness i ćwiczeniom oddechowym.

Od 16 maja do 13 czerwca, spotkania seniorów i seniorek były poświęcone praktyce jogi. Spotkania prowadziła Marzena Więcławek. Dodatkowo między 17 maja a 7 czerwca osoby w wieku senioralnym uczestniczyły w warsztatach oddechowych prowadzonych przez Agnieszkę Burzyńską. Wszystkie warsztaty i spotkania dla seniorów i seniorek zostały zrealizowane w siedzibie Rady Osiedla Żerniki, przy ul. Żernicka 219.

W podobnym czasie, od 16 maja do 13 czerwca, praktykę jogi z elementami mindfullness poznawali najmłodsi mieszkańcy i mieszkanki Żernik. Dzieci uczestniczyły w warsztatach w 2 grupach wiekowych: 4-6 lat oraz 7-10 lat. Wszystkie warsztaty dla dzieci zostały zrealizowane w SP nr 27, przy ul. Rumiankowej 34. Warsztaty prowadziła Marzena Więcławek.

Warsztatowe przygody zakończyliśmy w lipcu wspólnym piknikiem z praktyką jogi na powietrzu w Parku Żernickim. Wydarzenie to pozwoliło na spotkanie się przy wspólnej aktywności różnych pokoleń, a także aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu w osiedlowej przestrzeni.

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 28. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.