Menu

Dzieciaki do dzieła! Kulinarno-artystyczna nauka języka

Dzieciaki do dzieła! Kulinarno-artystyczna nauka języka

Cztery spotkania warsztatowe skierowane do niepolskojęzycznych dzieci od 7 do 12 roku życia, w trakcie których poznawały się i w aktywny sposób uczyły języka polskiego w plenerowych przestrzeniach Ołbina

Absolwentka filologii polskiej i rosyjskiej, Sylwia Golonka, która w 2021 roku w Mikrograntach pomagała niepolskojęzycznym dorosłym uczyć się naszego języka w projekcie „Mówimy po polsku! Aktywna nauka języka”, tym razem zrealizowała z nami pomysł na działania z najmłodszymi.

Na zajęciach kulinarnych, pod czujnym okiem Vladyslawa Lukhtana, dzieci poznały kilka prostych przepisów i przygotowały tradycyjne dania w wersji wege. Z kolei na warsztatach plastycznych, razem z Pamelą Kędzierską, miały okazję nauczyć się różnych technik rysunkowo-malarskich. Lipcowe warsztaty w Ołbińskim Ogrodzie Otwartym składały się z części wprowadzającej zakończonej quizem z pytaniami oraz części praktycznej.

Dzieci z Ukrainy oswajały się z nowymi wyrazami i zwrotami w języku polskim głównie poprzez aktywną zabawę. Z kolei najmłodsi mówiący już po polsku mogli poznać sporo nowych informacji np. w obszarze wpływu diety na środowisko. Wielkim finałem była sierpniowa prezentacja prac stworzonych na warsztatach plastycznych w Parku Tołpy.

Zajęcia były prowadzone ze wsparciem tłumaczki na język angielski, ukraiński i rosyjski.

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 29. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.