Menu

Halo! Tu fauna

Halo! Tu fauna

Cykl spotkań, podczas których autorka projektu, Iga Woźniak, udowodniła, że weganizm jest prosty i co szczególnie – nie jest droższy od diety tradycyjnej (mięsnej)j! Poza promocją roślinnej diety istotnym elementem projektu było zwrócenie uwagi na kwestie związane z naszą, ludzką rolą w dbaniu o prawa zwierząt oraz na kontekst hodowli przemysłowych i zmian klimatu.

Pierwszym z działań w projekcie były warsztaty kulinarne. 23 lipca spróbowaliśmy swoich sił tworząc własne kompozycje roślinnych dań a także weganizując jedno z regionalnych dań kuchni polskiej – tzw. parzybrodę. 22 sierpnia spotkaliśmy się  na debacie „Prawa zwierząt, jedzenie przyszłości, zmiany klimatu”, która była przestrzenią wymiany spostrzeżeniami, obawami i poglądami na temat praw i sytuacji zwierząt, zmian klimatu i polityki żywieniowej.

Z kolei kilka dni później (25 sierpnia) nie lada gratka czekała na najmłodszych – dzieci między 6 a 12 rokiem życia wzięły udział w jednych z dwóch, odbywających się w tym samym czasie, warsztatów. Spotkanie „Zwierzaki mają nosa” było okazją, by stworzyć maty węchowe dla psów i kotów, a przy okazji dowiedzieć się, po co zwierzęta węszą i po co im zabawa. Za to ci, którzy wybrali się na spotkanie „Dajmy zwierzętom głos”, wypowiedzieli się w imieniu zwierząt na tworzonych własnoręcznie plakatach. Warsztaty dla dzieci poprowadziły Sylwia Tracz i Marta Balcewicz.

Cykl spotkań zakończyliśmy 4 września roślinnym piknikiem sąsiedzkim w Parku Migdałowym na Klecinie. Wzięliśmy tam udział w Roślinne Bingo z nagrodami, skosztowaliśmy przepysznych smakołyków, porozmawialiśmy z aktywistkami inicjatywy Rodzice dla Klimatu i zagrać w przeróżne plenerowe gry i zabawy. 

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 29. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.