Menu

Księże z bajki i tajemnice Tarnogaju

Księże z bajki i tajemnice Tarnogaju

To pomysł grupy nieformalnej “Księżniczki z Księża” (Marii Kasprzak i Aleny Dubautsava) na serię osiedlowych spotkań mających na celu integrację mieszkańców i mieszkanek Księżą oraz Tarnogaju.

Projekt łączył w sobie tematykę ekologii, zdrowia fizycznego i psychicznego oraz relacji międzyludzkich, a cotygodniowe spotkania osadzone były w klimatach znanych baśni i magii. Na uczestników i uczestniczki czekały rozmowy przy wspólnie przygotowanych posiłkach, pleceniu makram i wspólnycm sprzątaniu osiedla. Międzypokoleniowe spotkania były prowadzone w języku polskim, angielskim i rosyjskim.

Na początku listopada Królewna Śnieżka szukała Krasnoludków, którzy pomogliby w uprzątnięciu okolicy. Edukacyjne spotkanie ekologiczne zakończył wspólny piknik. We współpracy z firmą EkoSystem zebrane odpady zostały wywiezione z osiedla. Na kolejnym spotkaniu w siedzibie CAL Księże przy ul. Rybnickiej 39 wspólnie przygotowywaliśmy tradycyjne smakołyki kuchni polskiej, ukraińskiej, białoruskiej i kazachskiej. Następny weekend upłynął na aktywnościach plenerowych. W Parku Tarnogajskim poznaliśmy tajniki medytacji na świeżym powietrzu oraz odkrywaliśmy tajemnice osiedla poprzez grę terenową.

Ostatni weekend był przestrzenią dla twórczej działalności. Warsztaty plastyczne w CAL Księże były dla dzieci okazją, by uwolnić pokłady swojej kreatywności, nie trzymać się ram kartki i mieszać kolory farb w dowolny sposób. Wieczorem wyplataliśmy wspólnie makramowe kwietniki.

Projekt realizowany w ramach Edycji 30. Programu Mikrogranty
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.