Menu

Naturalnie na Maślicach

Naturalnie na Maślicach

W listopadzie 2022 roku grupa nieformalna „Naturalnie twórcze”, czyli Paulina i Martyna, zaprosiły najmłodoszych i najstarszych mieszkańców i mieszkanki Maślic na cykl warsztatów twórczych w duchu zero waste.

Spotkania rozpoczęliśmy 3 listopada warsztatami kosmetycznymi dla osób dorosłych, które  wykonały samodzielnie dezodoranty z naturalnych składników. Za to najmłodsi zaczęli dwa dni później zajęciami, na których powstawały zapachowe kule kąpielowe.

Kolejne spotkania w ramach projektu odbyły się w drugiej połowie listopada. W trakcie warsztatów pt. „Otulenie światła”, realizowanych 24 listopada, osoby dorosłe stworzyły makramowe lampiony, a już dwa dni później, podczas warsztatów pt. „Otulenie dźwięków”, grupa dzieci wykonała ekologiczne instrumenty ozdobione kolorowymi sznurkami.

Warsztatowe dzieła zostały wykorzystane na wydarzeniu finałowym – „Biegu dla Ziemi”.  Sam bieg inspirowany był tanecznym rytuałem Anny Halprin „Planetary Dance” i odbył się przy dźwiękach wykonanych na warsztatach instrumentów oraz blasku lampionów. Na zakończenie wydarzenia mieszkanki i mieszkańcy Maślic mogli spędzić miło czas przy zdrowym poczęstunku, rozmowach, śpiewach i tańcach.

Projekt realizowany w ramach Edycji 30 Programu Mikrogranty
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.