Menu

Parkowy teatr porusza i czaruje

Parkowy teatr porusza i czaruje

Cykl wakacyjnych wydarzeń dla dzieci i dorosłych, które miały być alternatywą dla pozamiejskich letnich aktywności. Temat każdego spotkania był inny, łączyły je jednak wspólne cele: bezpośredni kontakt z teatrem i muzyką. pobudzenie kreatywności, aktywizacja ruchowa i artystyczna, wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, praca z emocjami.

Każdy sierpniowy weekend z projektem Ines Minkiewicz odnosił się do jednego z czterech bloków tematycznych: muzykoterapia i instrumenty, pantomima, lalki bunraku oraz dramaterapia.

Na pierwszym spotkaniu najmłodsi, pod czujnym okiem Ovi Daboc, dowiedzieli się jak wykorzystać najprostsze materiały do zbudowania grzechotki, bębna i zaklinacza deszczu, czyli „palo de lluvia” – instrumentu używanego w Ameryce Południowej do przywoływania opadów deszczu. Dzień później, Gabrysia Tencza, studentka wrocławskiej Akademii Muzycznej, poprowadziła zajęcia z muzykoterapii. Dzieci miały okazję zapoznać się z funkcją orkiestry i dyrygenta. Nauczyły się co znaczy każdy symbol i gest podczas prowadzenia koncertu, a na koniec wspólnie zagrały w orkiestrze!

W drugi weekend w Parku Brochowskim, Agnieszka Kulińska, wieloletni pedagog, reżyserka i aktorka wrocławskiego Teatru Pantomimy wprowadziła nas w tajniki teatru pantomimy. Była to okazja by popróbować własnych sił w świecie aktorskim i świetnie się przy tym bawić. Tydzień później przenieśliśmy się do na Daleki Wschód poznając sekrety lalek w japońskim stylu bunraku. Każda osoba biorąca udział mogła zrobić swoją własną lalkę, którą miała okazję animować, a na koniec zabrać ze sobą do domu.

Ostatni weekend poświęcony był kobietom. Dramaterapia pozwala spojrzeć na siebie i innych ludzi z nowych, często nieznanych perspektyw, a praktyka samowspółczucia dodatkowo otwiera nas na akceptację swojej kruchości. Warsztaty z dramaterapii poprowadziła dla nas Olga Majchrzak, psycholożka i reżyserka teatralna.

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 29. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.