Menu

Pikniki sąsiedzkie na Przedmieściu Świdnickim

Pikniki sąsiedzkie na Przedmieściu Świdnickim

Cykl trzech sąsiedzkich pikników, któremiały na celu umożliwienie osobom mieszkającym na Przedmieściu Świdnickim wzajemnego poznania się, zintegrowania oraz wspólnego zaangażowania w sprawy dotyczące osiedla.

Autorkom zależało na tym, aby do wspólnego działania włączyć jak najszerszą grupę mieszkańców i mieszkanek, dlatego w ramach każdego piknikowego spotkania zaplanowali wydarzenia i atrakcje dla wszystkich bez względu na wiek, czy pochodzenie. Na każdym z poszczególnych spotkań najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach sensorycznych, chemicznych, a nawet w wyścigach robotów!

Z kolei dorośli zostali zaproszeni do udziału w prowadzonych przez seniorki i seniorów warsztatach kulinarnych prowadzonych przez seniorki i seniorów. Na każdym z pikników kulinarnym spotkaniom będzie przewodził inny temat, raz poznamy przekąski słodkie, innym razem słone i wytrawne. Grupie bardzo zależało także na integracji międzykulturowej, dlatego kuchenne wyzwania obejmowały przekąski zarówno kuchni polskiej jak i ukraińskiej. Kolejnym elementem były również warsztaty robienia przypinek z własnym motywem graficznym.

Każde ze spotkań odbywało się w innej części osiedla: 29 maja spotkaliśmy się na boisku przy szkole podstawowej nr 67, 26 czerwca zjedlismy popołudniowy podwieczorek na podwórku między ul. Świdnicką, Piłsudskiego i Bałuckiego, a 31 lipca wzięliśmy udział w wakacyjnym pikniku na podwórzu między Placem Muzealnym, Placem Legionów i ulicą Świebodzką

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 28. Mikrograntów

Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.