Menu

Pryvit – warsztaty artystyczne na Wielkiej Wyspie

Pryvit – warsztaty artystyczne na Wielkiej Wyspie

Trwająca trzy miesiące artystyczna przygoda, do której grupa Teatr Ej.Aj zaprosiła mieszkańców i mieszkanki Wielkiej Wyspy – dzieci, młodzież i dorosłych. Projekt „Pryvit” był zbiorem zróżnicowanych spotkań twórczych, których założeniem była sąsiedzka integracja i polsko-ukraińska wymiana międzykulturowa.   

Od maja do lipca 2022 roku spotykaliśmy się w Gnieździe (ul. Potebni 41) na czterech cyklach warsztatowych. Na zajęciach wokalnych poznawaliśmy ludowe pieśni z Polski i Ukrainy oraz szlifowaliśmy techniki śpiewania białym głosem. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy też finałowy koncert. Z kolei na warsztatach plastycznych twórczo eksperymentowaliśmy, odkrywając różne materiały i metody ich wykorzystania (np. kolaż i linoryt).

Coś dla siebie znaleźli także miłośnicy kinematografii i teatru – na warsztatach filmowych poznawaliśmy podstawowe etapy pracy na planie, zasady tworzenia scenariusza i technik wideo. Razem nakręciliśmy też krótkometrażowe filmy! Za to na zajęciach improwizacyjnych bawiliśmy się sztuką teatralną, ostrząc szybkość reakcji, łączenie wątków, wyrażanie emocji i tworzenie fabuły na żywo. Okazją do spotkań były też popołudnia z grami planszowymi, podczas których ćwiczyliśmy szare komórki przy imponującym zestawie gier dla osób w każdym wieku. Zwieńczeniem projektu był odbywający się 16 lipca sąsiedzki piknik połączony z koncertem grupy warsztatowej.

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 28. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.