Menu

W las! Leśne warsztaty dla dzieci i rodziców

W las! Leśne warsztaty dla dzieci i rodziców

Cykl sobotnich warsztatów dla dzieci (w wieku od 4 do 10 lat) na terenie Lasu Zakrzowskiego. Najmłodsi mogli wziąć udział w wyprawach pełnych przygód, podczas których odkrywały ciekawostki przyrody i tajemnice natury.

Na dobry początek (21 maja), najmłodsi wyruszyli na „wyprawę pełną przygód”. Z przygotowaną specjalnie na tę okazję mapą odkrywali sekrety lasu poznając faunę i florę zamieszkującą okolicę. Po dwóch tygodniach ruszyli na spacer uruchamiający wszystkie (!) zmysły i wspólnymi siłami stworzyli wyjątkowy atlas przyrody.

Na trzecim spotkaniu (25 czerwca) zanurzali się w świat leśnej sztuki i stworzyli artystyczne prace ze znalezionych w lesie materiałów. Autorka dodatkowo zorganizowała specjalne wydarzenie dla dorosłych, na którym rodzice poznali odpowiedz na pytanie „W co się bawić z dziećmi w lesie?”. Elementem towarzyszącym każdemu spotkaniu była medytacja na świeżym powietrzu.

Projekt podsumowuje stworzony inspirowany leśnymi wydarzeniami e-book zbierający pomysły na kreatywne spędzanie rodzinnego czasu w plenerze.

Projekt zrealizowany został w ramach Edycji 28. Mikrograntów
Wróć do listy projektów
Bądź na bieżąco!

Jeśli chcesz być na bieżąco z tym, co się u nas dzieje, zapisz się do newsletera.